Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

05.12.2017

Молодіжна зустріч була присвячена святу Введення в храм Пресвятої Богородиці

Традиційно молодіжна зустріч почалася молебнем з співом Акафісту Божої Матері, який звершив куратор зібрань ієромонах Гліб. По завершенні молебню отець Гліб подякував усім присутнім в цей недільний день і привітав з наступаючим святом Введення в храм Пресвятої Богородиці.

«Це свято — двунадесяте, — сказав отець Гліб, — що це означає? Це свято має безпосереднє відношення до нашого спасіння. У тропарі цього свята ми чуємо слова «і провіщення про спасіння людей», які прямо вказують, що в цій події міститься проповідь нашого спасіння. Пречиста Діва в трирічному віці приводиться в храм Господній і первосвящеником вводиться у Святая святих. Єрусалимський храм складався з трьох частин: притвор, святилище і Святая святих, і ось в цю третю частину храму міг заходити тільки первосвященик і тільки один раз на рік. І зараз варто задуматися кожному з нас, якої великої честі сподобилася Пресвята Діва, будучи ще Маленькою Дівчинкою, але вже предуготованою до того, щоб стати Матір’ю нашого Господа! Нехай Спаситель наш Іісус Христос по Її молитвам кожного з нас сподобить тієї великої участі, до якої призначені всі ми, а саме стати спадкоємцями вічних благ в Царстві Небесному!» Після чого отець Гліб запросив до виступу постійного учасника молодіжних зустрічей ієродиякона Анатолія.

Отець Анатолій нагадав усім присутнім, що про свято Введення в храм Пресвятої Богородиці не говориться в книгах Святого Письма Нового Заповіту, «…але це свято стало дуже шанованим Православною Церквою і зараз, як вже сказав отець Гліб, входить в число дванадесятих торжеств. Про нього йдеться в апокрифічних книгах, але Церковне Передання дбайливо зберегло для нас відомості про ту подію, яка мала місце більше двох тисяч років тому. Зараз, під час богослужіння, ми всі разом переживаємо те, як Преблагословенна Діва була введена в храм Господній і удостоїлася великої честі ще в дитячому віці увійти в Святая святих, щоб потім стати Вмістилищем Невмістимого Бога!»

Також було згадано, що деякі сучасні релігійні рухи не шанують Пресвяту Богородицю належним чином. Кожен з присутніх поділився тим досвідом спілкування, який мав з представниками інших конфесій і релігійних рухів, а ієромонах Гліб, завершуючи цю тему, привів догматичне визначення того, що Діва Марія народила Істинного Бога і Істинну Людину, Якого зачала від Духа Святого і Який прийняв від неї людську природу.

Після закінчення обговорень запропонованих питань учасники молодіжної зустрічі разом з отцем Глібом і ієродияконом Анатолієм пройшли в Хрестовоздвиженський храм Києво-Печерської Лаври, де молилися за всенічним бдінням напередодні двунадесятого свята Введення в храм Пресвятої Богородиці.

Наступна молодіжна зустріч повинна відбутися 10 грудня поточного року в актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Початок молебню о 15:30.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: