Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

08.10.2019

На «молодіжці» продовжили тему про значення священства

007Чергова молодіжна зустріч, яка відбулася в неділю, була присвячена продовженню вже порушеної теми священства і його значення. Перед початком роботи молодіжної зустрічі куратор курсів архімандрит Гліб звершив молебень, під час якого був прочитаний Акафіст Божій Матері перед Її іконою «Іверська».

Далі слово було надано постійному гостю «молодіжки» ієродиякону Анатолію, який докладно розповів про подію Зішестя на апостолів Святого Духа в День П’ятидесятниці, про що оповідає нам Книга Діянь святих апостолів.

«З цього уривка Святого Письма ми дізнаємося, як Господь показує Свою велику милість, — продовжив отець Анатолій, — адже якщо ми згадаємо День Вознесіння Господнього, то саме в той момент Христос обіцяв Своїм учням, що пошле їм Утішителя Духа, Який наставить їх на всяку правду. Вони очікували на цю подію, і після Зішестя на них Святого Духа сповнились особливих благодатних дарів.  

Багато людей цікавляться, а чому в даний час немає такої великої кількості чудотворень, як це було в апостольський вік. Відповідь на це питання дають нам святі отці, вказуючи на те, що зараз немає необхідності в цих чудесах, щоб люди приходили до віри Христової і до Істинного Бога. Господь дарував нам все для нашого спасіння. У нас є Таїнства, завдяки яким ми стаємо ближче до Бога і з’єднуємося через цю благодать з Самим Господом.

Одним з Таїнств Церкви є священство. Як воно було встановлено? У тій же Книзі Діянь ми знаходимо розповідь про те, як апостоли поклали руки на сімох своїх послідовників і прочитали молитви. Так вони рукопоклали сімох дияконів, щоб ті були їм помічниками в їхньому служінні зважаючи на те, що християнська община почала розширюватися. Коли стали засновувати Церкви і общини в інших місцях, то апостоли почали рукопокладати пресвітерів або священиків, щоб ті могли звершувати Таїнства Хрещення і Євхаристії. А коли апостолів стали вбивати за віру Христову, так як всі вони крім апостола Іоанна Богослова зазнали мучеництво, то апостоли почали рукопокладати єпископів, щоб передати архієреям ту благодать, яку учні Христові отримали в День П’ятидесятниці.

І ця послідовність апостольського спадкоємства зберігається в Православній Церкві і по сей день. Диякона і пресвітера рукопокладає єпископ, а в сан архієрея повинні рукопокладати кілька архієреїв. Всі ці рукопокладення або хіротонії звершуються під час Божественної Літургії, що і вказує на головне призначення священнослужителя — звершувати Таїнство Євхаристії та стояти перед Престолом Божим, молячись про ввірену його піклуванню паству!

Якщо ж священик або архієрей перебуває в стані заборони або ухилився в розкол або єресь, то «священнодійства», які він звершує, не є дійсними, так як всі Таїнства через священнослужителя звершує Церква, а якщо він знаходиться поза її огорожою, то це можна розцінити не інакше, як просто блюзнірські дії».

На завершення отець Анатолій відповів на всі запитання присутніх, після чого архімандрит Гліб нагадав, що наступна молодіжна зустріч відбудеться 20 жовтня. Її проведе ректор КДАіС єпископ Сильвестр. Початок молебню о 15:20 в актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: