Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

22.03.2018

На «молодіжці» говорили про збереження душевного миру

000Після звершення співу Акафісту Пресвятій Богородиці архімандрит Гліб відправив заупокійну літію за новопреставленим архієпископом Іларієм. Аудиторії молодіжних просвітницьких курсів владика запам’ятався своїм змістовним виступом. Зустріч, про яку згадували, відбулася в цьому ж залі, тоді говорили про формування православної свідомості.

Отець Гліб нагадав усім про те, який внесок був зроблений владикою Іларієм в розвиток духовних шкіл та Видавничого відділу УПЦ. Покійного архіпастиря вшанували молитовно, проспівавши «вічну пам’ять».

Далі були запрошені спеціальні гості, які говорили про важливість збереження миру душевного під час гонінь на Церкву. Представляючи священнослужителів — протоієрея Віталія і його помічника протодиякона В’ячеслава, куратор зустрічей звернув увагу на те, що

«Церква несе правду і завжди гнана за це. Тому дуже важливо з Божою допомогою намагатися зберігати перш за все храм своєї душі за будь-яких обставин. Необхідно змінюватися самому, ставати добрішим».

Клірик Київської єпархії протоієрей Віталій, говорячи про віруючих Української Православної Церкви — найчисленнішої конфесії, яка дійсно об’єднує всю Україну, закликав до єдності: «Тільки разом ми можемо захистити наші святині. Господь робить чудо через нас самих. І поки ми збираємося для молитви, храми стоять. Будемо покірні заповідям Христовим, будемо відповідати на агресію любов’ю, творити добро всім, незалежно від їх переконань. Історія Церкви неодноразово підтверджувала, що тверда віра і щира любов пом’якшували серця навіть закоренілих грішників. Ми — православні, повинні виконувати громадянський обов’язок перед Вітчизною. Але справжня турбота про народ можлива тільки для того, хто дотримується заповідей Божих».

Також батюшка закликав до об’єднання мирян з активною життєвою позицією, наприклад, в соціальних мережах, для того, щоб швидко реагувати за допомогою соборної молитви на нові виклики перед Церквою, яку «…сили адові не переможуть» (Мт. 16:18).

Традиційно на закінчення зустрічі ієродиякон Анатолій привів тлумачення апостольського недільного читання: «Бог, обітницю давши Авраамові, як не міг ніким вищим поклястися, поклявся Сам Собою, говорячи: “Поблагословити Я конче тебе поблагословлю, та розмножити розмножу тебе”» (Євр. 6:13-14).

Отець Анатолій звернув увагу молоді на міцну віру праотця, яка виражалася в його довготерпінні, а також на те, що виконання обітниці в повній мірі стало можливим тільки після Воскресіння Христового, коли Церква поширилася по всьому світові, зібравши безліч віруючих.

Архімандрит Гліб побажав усім пам’ятати слова Євангелія, керуватися ними в житті і виховувати своїх дітей «в любові, смиренні, терпінні».

Браття і сестри! Наступна молодіжна зустріч відбудеться через тиждень, 25 березня, в актовому залі Києво-Печерської Лаври. Початок молебню о 15:30. Запрошуються всі бажаючі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: