Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

28.01.2019

Про ставлення до багатства і нових субкультур говорили на «молодіжці»

007

Традиційно молодіжна зустріч почалася з молебню зі співом Акафісту Пресвятій Богородиці, який звершив куратор «молодіжки» архімандрит Гліб. По завершенні молебного співу отець Гліб надав слово протоієрею В’ячеславу, який розповів про пропоноване Православною Церквою в цей недільний день євангельське читання.

«У цій притчі йдеться про багатого юнака, — сказав отець В’ячеслав, — який по букві дотримувався закону, шанував батька і матір, дотримувався всіх заповідей по відношенню до Бога, але він не був упевнений в тому, що все це зробить його спадкоємцем Царства Небесного. І він запитав у Господа, що потрібно зробити, щоб наслідувати Царство Боже. І Господь вказав продати його маєток і роздати бідним, після чого слідувати за Ним. Юнак нічого не відповів і зі скорботою пішов. Як сказав в Євангелії Христос: “І ще кажу вам: легше верблюдові пройти крізь вушко голки, ніж багатому ввійти в Царство Боже” (Мф. 19:24). Юнак все своє серце приліпив до багатства і не був готовий з ним розлучитися.

І тому в Писанні саме багатство не засуджується, але засуджується ставлення до нього. Як воно приходить до людини, так вона повинна бути готова з ним і розлучатися. Не потрібно допускати, щоб душа прикипіла до багатства.

Якщо у людини є надлишок багатства, то вона не повинна збирати його і думати тільки про його збереження. Людина повинна допомагати бідним, нужденним, зайнятися благодійністю. І яскравим прикладом є для нас ті, хто досяг святості, роздаючи все своє майно.

Ми можемо звернутися до досвіду багатьох святих отців, але відносно недавно жив святий праведний Іоанн Кронштадтський, який чимало пожертвувань, які давали йому, роздавав на потреби інших, тих, кому ця допомога потрібна. І ось коли людина навчиться так ставитися до багатства, саме тоді вона зможе залишити все і піти за Христом, а в кінцевому підсумку стати спадкоємцем Царства Небесного!»

Далі кожен з учасників поділився своїм досвідом спілкування з людьми з різним рівнем достатку, також учасники діалогу згадали про історичних особистостей того чи іншого періоду і розповіли про те, що ставлення до багатства буває кардинально протилежним.

Після обговорення ставлення до багатства отець Гліб запропонував перейти до актуальної теми сучасних молодіжних субкультур.

«Найчастіше звернення в субкультури є зовнішнім проявом бунту проти того, з чим молоді люди не згодні, — сказав отець В’ячеслав, звертаючись до молоді, — це є прагненням до змін за будь-яку ціну. І тому дуже важливо з молодих років, з юності, дати людині гідне виховання і зайнятість, щоб у людини склалися певні цінності і ідеали, від яких їй не хотілося б відходити на шкоду свого способу життя і оточуючих. Ідеалом такого виховання є християнське. Красномовно свідчать про те, чи дійсно не суперечать християнській спадщині погляди, спосіб життя представників неформальних молодіжних рухів, наприклад, панків, хіпі, емо, готів — не тільки їх слова, їх філософія, але і в деяких випадках їх зовнішній вигляд».

Також насельник Києво-Печерської Лаври ієродиякон Анатолій, продовжуючи підняту розмову, закликав не лицемірити, говорячи, що ці нові субкультури несуть винятковий позитив: «Навіть якщо культуру представляють авторитети, відомі особистості, це ні про що не говорить. На Заході є хороші речі, які варто брати, а є щось, що не варто запозичувати і що може нашкодити не тільки конкретній окремій людині, а й всьому суспільству в цілому! А також варто враховувати і той факт, що в західних країнах, особливо в США, інший менталітет, до якого складно звикнути, а тим більше не варто його насаджувати в нашу культурну середу».

На завершення отець Гліб подякував усім учасникам та гостям за докладну бесіду і нагадав, що наступна молодіжна зустріч відбудеться в неділю, 3 лютого, в актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Початок молебню о 15:30. Гостем наступної «молодіжки» буде викладач з КДАіС.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: