Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

28.09.2016

Чергова молодіжна зустріч була присвячена боротьбі зі страстю сріблолюбства

Після молебню, який звершив ієромонах Кирил, учасники молодіжної зустрічі почали обговорення актуальної теми. Розмова пішла про страсті сріблолюбства та про правильне (з точки зору Православ’я) відношення до грошей.

Першим взяв слово постійний учасник зустрічей Віталій. Його професійні навички психолога дозволили добре підготуватися до непростого питання. Було визначено, що дана проблема — страсть сріблолюбства — безпосередньо пов’язана з правильним або спотвореним ставленням до грошей.

Віталій провів коротке опитування серед присутніх, і думки молодих людей розділилися. Частина учасників дискусії вважають, що гроші — це зло. Їх опоненти приводили доводи на користь своєї точки зору, яка полягає в тому, що гроші не можуть служити виключно для задоволення страсті сріблолюбства, але їх можна використовувати в благих цілях, наприклад, направляти на благодійність.

Із залу надійшла репліка: «Гроші дозволяють бути незалежним, дають свободу». Але слідом за цим висловлюванням прозвучало і заперечення: «Ні, вони призводять до гріховної залежності від матеріальних благ». Але на переконання доповідача гроші висловлюють особисту відповідальність перед Богом і суспільством. Як і інші досягнення цивілізації, гроші самі по собі не мають негативного або позитивного значення, вони, як сказав Віталій, швидше є віртуальним поняттям, будучи лише еквівалентом різних матеріальних об’єктів.

Підійшовши впритул до визначення сенсу заданої теми, Віталій підвів певний підсумок тих думок, які прозвучали в ході бесіди. Він вважає, що важливим є розуміння того, що всупереч поширеній думці — джерело отримання багатства не є суттєвим — християнська писемність і життєвий досвід переконують у протилежному. Насправді гроші, нажиті нечесним або легким шляхом, не цінуються їх власником, вони, як правило, стають джерелом лих, витрачаються швидко і безцільно: «Що нажито махом, стає прахом». Тому цілком природно, що таке багатство стане «злим». Підмічено, що ставлення до грошей, як правило, є індикатором духовного стану людини.

У наступному виступі заступник куратора курсів ієродиякон Піор розповів про ставлення до матеріальних благ з духовної точки зору. Він нагадав, що однією з перешкод сходження душі до Бога по виході із тіла після смерті є страсть сріблолюбства. Тому цю гріховну схильність, яка може володіти людиною незалежно від його статків, треба подолати ще в земному житті через правильне ставлення до речей: «Багатство — майно Боже, а я лише є його розпорядником». Отець Піор на доказ своєї позиції: «Гроші самі по собі нейтральні, а гріхом є не багатство, а сріблолюбство», навів слова з Псалтиря: «…як багатство росте, не прикладайте свого серця до нього» (Пс. 61:11) .

На питання про те, де межа допустимого матеріального благополуччя для віруючої людини, ієродиякон Піор відповів, що це питання складне і вимагає індивідуального підходу, так як приклади житій святих показують, що можна спастися і з великим достатком, вміло з благословенням Божим розпоряджаючись матеріальними благами, але можна духовно загинути, будучи бідним матеріально.

Виступаючий звернув увагу на те, що безпосередньо з нездоровим ставленням до матеріального також можуть бути пов’язані й інші гріхи — скупість і марнотратство. Цих двох крайнощів можна уникнути, подолати в собі, йдучи середнім царським шляхом, знайшовши «золоту середину».
Але в усьому треба покладатися тільки на Господа і Його благу поміч.

Наступна молодіжна зустріч відбудеться 2 жовтня.

Браття і сестри! Всіх бажаючих запрошуємо взяти участь в просвітницьких бесідах, що проходять по неділях в 15-30 (крім передодня великих свят) в Успенській Києво-Печерській Лаврі в корпусі № 45. Велике прохання не ігнорувати вимоги до форми одягу, які відносяться до всіх без винятку відвідувачів Лаври.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: