Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

04.05.2017

Істинне служіння Христу — тема чергової молодіжної зустрічі

004

Після читання Акафіста перед іконою «Пом’якшення злих сердець» ієромонах Гліб привітав усіх учасниць молодіжних зустрічей з Неділею жон-мироносиць, побажав їм завжди бути вірними Христу і Церкві, «…бути сповненими тієї християнської любові, яка була у святих жон-мироносиць». Також куратор зустрічей вручив всім присутнім сестрам у Христі від імені братії лаврської обителі книгу з Акафістом Успінню Пресвятої Богородиці.

Продовжив привітання насельник Лаври ієромонах Кирил, навівши приклади того, як і що християнкам нашого часу можна наслідувати подвиг святих жон часу євангельських подій.

Також за традицією ієродиякон Анатолій нагадав найзначніші моменти з житій святих, що святкуються, і читання євангельських зачал за богослужіннями цієї Неділі. Цього разу в Євангелії говорилося про обрання і висвяченні апостолами перших дияконів. У зв’язку з цим отець Анатолій розповів про діяконію — місіонерське служіння в першохристиянській общині.

Також ієродиякон розповів про житіє святого, пам’ять якого нині згадується, ближчого як за часом, так і місцем подвигу — Христа ради юродивого преподобного Паїсія Київського. Цей блаженний, який був не так давно урочисто прилічений до лику святих під час богослужіння в Трапезному храмі Лаври, жив в кінці 19 століття в Печерській обителі і був учнем преподобного Феофіла.

Потім слово взяв ієродиякон Піор, порівнявши основні акценти світського і церковного святкових днів, які присвячені жінкам. Саме в православному жіночому святі «…основний акцент зроблено на жіночому служінні. Отець Піор зазначив, що поширенню благовістя сприяло ніжне і чуйне жіноче серце». Не роздумуючи і нічого не боячись, святі мироносиці поспішали поділитися своєю радістю про Воскреслого Господа. На закінчення ієродиякон Піор закликав шанувати тих віруючих жінок похилого віку, які часто дуже суворо ставляться до новоначальних, але «…багато з яких були сповідницями, передавши нам живу православну віру, незважаючи на гоніння і всі споруджувані перешкоди».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: