Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

05.04.2017

На «молодіжці» говорили про таємницю покаяння

002

На молодіжній зустрічі, яка відбулася ввечері недільного дня, присвяченого преподобній Марії Єгипетській, куратори зустрічей говорили про подвиги покаяння.

Після звершення акафістного співу керівник зустрічей ієромонах Гліб розповів про житіє і плоди покаяння великої подвижниці — прп. Марії Єгипетської.

«Коли людина кається, її душа розкривається і стає готовою прийняти Христа», — сказав виступаючий, відмітивши, що «внутрішнє покаяння людини відомо тільки Богу, а для оточуючих може залишатися невидимим». Тому потрібно пам’ятати, що ми можемо бачити те, як хтось грішить, але не побачити подвигів покаяння.

Отець Гліб закликав завжди причащатися немов останній раз, подібно до  прп. Марії або, наприклад, до сучасних афонських подвижників. Потрібно не просто виконувати релігійну традицію, а «…підходити до Чаші з трепетом і сердечним покаянням», — підсумував куратор зустрічей.

Далі виступив ієродиякон Піор, розповівши про біблійні книги Второзаконня, про важливість дотримання старозавітного закону тими, що жили до народження Христа. Отець Піор підкреслив, що старозавітне суспільство не могло повною мірою вмістити поняття благодаті, живучи під буквою закону, якого ніхто не міг повністю виконати. Для нас, які керуються Євангелієм, П’ятикнижжя має важливе значення, тому що його книги показують, як Господь вів Свій народ, і вчать нас не робити їх помилок. Старий Заповіт був «педагогом, тобто дітоводителем до Христа».

Отець Піор також розтлумачив саме слово «покаяння», що означає «переміну розуму» — як дослівно перекладається це слово з грецької.

За словами насельника Лаври: «Покаяння відбувається, коли людина усвідомлює, що жити так, як раніше — не можна, і треба щось міняти, але сама впоратися не може і закликає на Божу допомогу. При цьому ключовим фактором є саме бажання людини, разом з яким починає діяти Божественна благодать. Ця зміна є найважливішим дивом, необхідним для спасіння людини».

Наступна молодіжна зустріч відбудеться в Вербну неділю, 9 квітня 2017 року актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (корпус № 45). Після закінчення молодіжно-просвітницьких курсів всі присутні запрошуються на вечірнє богослужіння Страсної седмиці.

Фото ієродиякона Інокентія (Семенцова)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: