Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

02.01.2018

На молодіжній зустрічі говорили про Новий рік

004

Чергова молодіжна зустріч проходила в недільний день напередодні Нового року. Тому основна частина розмови учасників прийшлася на висловлювання думок з приводу того, як православна віруюча людина повинна проводити цей день.

Під час звершення Акафіста Пресвятій Богородиці підносилися особливі подячні молитви за всі благодіяння, також просили благословення на майбутній рік.

Першим виступив куратор зустрічей ієромонах Гліб, переказавши житіє мученика Воніфатія Тарсійского, великого святого, який, будучи грішником, чудесним чином прийшов до Бога, спокутувавши гріховне життя мученицькою смертю за Христа. «Разом з багатою молодою римлянкою Аглаїдою Воніфатій скоював спочатку гріховні вчинки, — нагадав отець Гліб, — але потім вони обидва відчули докори сумління і хотіли якось омити свій гріх. І Господь пожалів їх, давши можливість очистити гріхи своєю кров’ю і закінчити негідне життя покаянням. Аглаїда дізналася, що якщо з благоговінням зберігати в будинку мощі святих мучеників, то їх молитвами легше отримати спасіння, бо під їх благодатним впливом применшуються гріхи і запановують доброчесності».  Батюшка закликав брати зі святого приклад покаяння, щоб у нас також «відкрилося серце до Божественної благодаті, і ми зміцнилися в ній, пізнавши Христа, і прославили Бога, Дивного у святих Своїх!»

Отець Гліб закликав всіх по можливості приєднатися до молитви на нічному богослужінні.

Повертаючись до основної теми зустрічі, отець Анатолій нагадав, що Новий рік відзначається за григоріанським календарем, а Церква користується в своєму богослужінні юліанським календарем.

«Цей день як би нагадує нам про необхідність згадати всі свої гріхи, вчинені за минулий період, а також подякувати Господу за Його довготерпіння, за всі радощі і скорботи, які траплялися в минулому році».

Побажав усім отець Анатолій під час свят поводитися по-християнськи і не забувати, що ще триває Різдвяний піст, який готує нас до найголовнішого свята, до події, на честь якої і почалося сучасне літочислення — до Різдва Христового.

Розповівши про євангельські читання цього дня, доповідач наголосив, що головна заслуга святих отців Старого Заповіту в тому, що вони «…довірилися повністю Єдиному Богу і зберегли віру в Нього, передавши наступним поколінням благу звістку про Того, Хто прийде в світ — Христа Спасителя!»

Браття і сестри! Молодіжні зібрання під час Різдвяних свят проводитися не будуть.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: