Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

22.08.2017

На молодіжній зустрічі говорили про відносини молодих людей до шлюбу

Після традиційного співу акафісту, який очолив ієромонах Гліб, учасники молодіжки привітали з минулими іменинами куратора зустрічей. Після співу многоліття імениннику подарували ікону його небесних покровителів — святих Бориса і Гліба.

У зв’язку з прочитаним за Літургією апостольським Посланням (1Кор. 9:2–12) ієродиякон Піор розповів про діаконію — особливе соціальне служіння Церкви перших століть і сучасного періоду. В апостольський вік нею займалися спеціально призначені християни — диякони, «що займаються повним забезпеченням всього необхідного для звершення богослужінь, щоб нічого не відволікало священика від молитви. Також в коло обов’язків входили функціональні, адміністративні завдання», — уточнив отець Піор, відповідаючи на питання про історію дияконського служіння в Церкві.

Далі ієродиякон Анатолій продовжив розпочату минулого разу бесіду про святого великого князя Володимира. З його житієм пов’язана історія про прп. Мойсея Угрина, який, за словами помічника отця Гліба, «…вірою і правдою служив разом зі своїм братом Георгієм у благовірного князя Бориса, сина рівноапостольного Володимира». Розповівши про те, що його примусово перевезли в католицьку Польщу, де багата вдова схиляла до блудного гріха, отець Анатолій дійшов висновку: «…він присвятив себе Богові і зберіг цнотливість, за життя вже в Печерському монастирі допомагав іншим, а також і по своєму блаженному переставленні не залишає без допомоги в боротьбі з пристрастями».

Розповідь про житія продовжила Христина, нагадавши коротко про невиліковну хворобу іншого Печерського святого — прп. Пимена Багатохворобливого.

Учасники продовжили дискусію щодо основної теми зустрічі. Ієродиякон Піор поцікавився думкою молодих людей про те, на чому повинні будуватися відносини хлопця і дівчини до вступу в шлюб.

«Православне сповідування, взаєморозуміння і симпатія, спільні інтереси, терпіння при будь-яких обставинах, смиренність, допомога церковних Таїнств у боротьбі зі спокусами, довіра; потрібно любити іншого більше, ніж себе», — тема явно зацікавила присутніх, які охоче ділилися думками з важливого питання про підготовку до сімейного життя.  Також одна з постійних учасниць дала таку пораду: «З самого початку потрібно поблажливо ставитися до недоліків свого обранця чи обраниці. Почуття закоханості недовговічне, вщухає згодом, воно — вершина айсберга, а ось в сімейному житті набагато важливіше вміти жити з особливостями характеру і миритися зі звичками іншого, які є підводною частиною айсберга. Далі слово взяла Галина, перший раз присутня на зустрічі. Погодившись з почутим, вона побажала: «Завжди поступатися один одному і прощати, а головне для всіх — любити Бога».

Завершуючи бесіду з головної теми, один з гостей привів в приклад поведінку подружніх пар під час трагедії потоплення пароплава «Титаніка», коли, за його словами, «при корабельній аварії багато пар трималися один за одного до кінця і таким чином довели свою вірність до самої смерті». Ієромонах Гліб порадив бажаючим мати сім’ю не поспішати з вибором своєї половини, так як: «Не всі готові на подвиг, пожертвувати своїм життям заради любові».

Далі самі ведучі зустрічей продовжили тему, нагадавши про не менш важливі речі. Ієродиякон Анатолій підкреслив, що відносини нареченого і нареченої повинні бути такими, як говорилося в посланні апостола Павла, коли супутниця є сестрою у Христі, тобто виключаються дошлюбні близькі стосунки.

Ієродиякон Піор, розповівши про стадії, періоди у взаєминах, підкреслив, що «…приємно бачити літні пари, які прожили разом понад півстоліття, але зберегли любов, яка зовні проявляється в повазі і взаєморозумінні. Нелегку дорогу взаєможертвування подужає той, хто йде, але треба завжди йти вгору. Тому що в більш дорослому віці безкорисливі стосунки будуються важче, людина вже мислить більш меркантильно. У будь-якому випадку все повинно бути в контексті заповідей Божих. Найголовніше в любові — вірність», — підсумував виступаючий. При цьому тема відкрита для подальшого обговорення на наступних зустрічах.

Підбивши підсумок почутому, отець Гліб нагадав про майбутнє велике престольне свято Лаври Успіння Пресвятої Богородиці і запросив всіх на урочисте богослужіння в вечір наступної неділі.

На завершення зустрічі наймолодша учасниця на ім’я Надія продекламувала вірші про те, що завжди треба дякувати Богові.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: