Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

14.07.2017

Календарні особливості православних свят обговорювали на «молодіжці»

016Чергова молодіжна зустріч пройшла напередодні великого свята святих первоверховних апостолів Петра і Павла. Тому після звершення традиційного акафістного співу куратор «молодіжки» ієромонах Гліб дав напуття в останні дні Апостольського посту.

Гостем зустрічі в цей раз став архімандрит Лаврентій, що несе послух у календарному секторі видавничого відділу Лаври. Отець Лаврентій розповів про календарні особливості в християнській традиції і православної Пасхалії, виклав принцип складення церковного календаря, правила, за якими встановлюються дні святкування пам’яті тих чи інших святих і можливі причини зміни дати. В якості наочного прикладу отець Лаврентій нагадав про покровителів православної родини — благовірних князів Петра і Февронію: «Молоді люди дуже шанують цих святих, — зауважив батюшка, — і бажають повінчатися в день їх пам’яті. Але це неможливо зробити за уставом під час посту. Тому було вирішено встановити ще один день пам’яті, а саме в недільний день перед 6/19 вересня, коли ніколи не буває посту».

Також отець Лаврентій розповів коротку історію складення богослужбового уставу Києво-Печерської Лаври, відмінною рисою якого є прихильність до Студийского уставу, а не Єрусалимського, основного в Православній Церкві. «Відлуння Олексієвської редакції типика прп. Феодора Студита відчуваються досі в древній Печерській обителі», — завершив отець Лаврентій.

Також архімандрит Лаврентій відповів на питання про внесення новопрославлених святих в календарну сітку, а також про принцип усного розрахунку святкових днів в році — вруцелето.

Далі тему святкування пам’яті святих продовжив ієродиякон Піор, розповівши про шанування святих в ранньохристиянський період: «Християни згодом стали розуміти, що ті вірні послідовники Христа, які своєю кров’ю засвідчили віру в Христа, є заступниками перед Богом. Пам’ять мучеників (або свідків грецькою) стала щорічно звершуватися в день їх мученицької кончини».

Також гість відповів на питання, яке цікавило багатьох, про деяких святих Західної Церкви, які жили до XI століття, тобто до відокремлення Західної Церкви від повноти, і тому вшановані не тільки католиками, але і в Православній Церкві.

В кінці виступів ієродиякон Анатолій розповів про апостольські читання і історії святкування древніх Тихвінської і Києво-Вишгородської (Володимирської) ікон Пресвятої Богородиці.

Зустріч була завершена урочистою частиною — отцеві Піору в честь його дня народження подарували ікону Святої Трійці, отець Гліб розповів про довготривалу дружбу, побажавши «…духовного зростання, а також втілення накопичених знань для загальної користі учасників молодіжних зустрічей». Далі було проспівано многоліття.

На зустрічі, яка, ймовірно, відбудеться 23 липня, за бажанням постійних учасників буде обговорюватися вплив продуктів з ГМО на здоров’я людей. Виступатимуть з доповідями бактеріологи, біохіміки, можливо, медичні працівники.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: