Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

06.07.2020

На «молодіжці» згадували спочилого Митрополита Володимира

Перед початком молодіжної зустрічі було звершено молебень з Акафістом в честь ікони Божої Матері «Невісто Неневісная». Богослужіння очолив куратор зустрічей архімандрит Гліб. Після молебню отець Гліб звершив заупокійну літію по приснопам’ятному Блаженнішому Митрополиту Володимиру (+2014), який відійшов до Господа в цей день рівно шість років тому.

Після закінчення літії архімандрит Гліб поділився спогадами про покійного Предстоятеля. «Кожна зустріч з Блаженнішим Митрополитом Володимиром була особливою і по-своєму унікальною, – сказав отець Гліб, – він був для нас прикладом у всьому. Запам’яталася мені зустріч з Блаженнішим під час того, як ми проводили Всеукраїнський хресний хід з мощами святителя Спиридона. Тоді у мене з Владикою Володимиром відбулася бесіда, під час якої він вислухав мене, дав настанови і по-батьківськи благословив, щоб цей хресний хід продовжувався.

У ньому ми бачили справжнього молитовника, монаха, навіть аскета. Ми бачили в ньому прекрасного адміністратора, великого духовного авторитета не тільки для православних України, але і для всього християнського світу. Христос був центром його життя, і Владика показував кожному з нас, як потрібно любити Бога і ближнього. З його ім’ям пов’язано утвердження канонічності українського Православ’я, коли митрополит Київський Філарет, який займав у той час кафедру, пішов в розкол. І кожен з нас, хто хоч раз бачив Митрополита Володимира, відчував його тепло, його любов до всіх, його терплячість до кожної людини.

Нехай Господь упокоїть його душу в оселях праведних, а нас збереже в вірі, у вірності канонічному Православ’ю і дарує всім нам вічну радість і вічне спасіння!»

Далі архімандрит Гліб представив постійного учасника молодіжних зустрічей насельника Києво-Печерської Лаври ієродиякона Анатолія, який запропонував висловити свої думки на таку тему: «Всі шукають істину. Істина розп’ята на Хресті. Христос – центр нашої любові».

Розповівши про події пришестя у світ Спасителя, Його проповіді, страждання, Розп’яття, погребіння, Воскресіння і Сходження на небеса, отець Анатолій продовжив: «Господь показує кожному з нас, що Він є дорога, і істина, і життя. І якщо ми будемо перебувати з Богом, якщо ми будемо вірити в Христа як свого Спасителя, то неодмінно зможемо знайти той спокій, про який Він говорив під час Свого земного життя. 

І тільки коли в центрі життя людини буде Христос, тільки тоді в нашому житті запанує любов, любов до всіх: і до Бога, і до ближнього. Прикладом такої любові для нас служать святі угодники Божі, а також ті люди, які вже тут, під час земного життя, здобули таку благодать, що просто випромінюють радість і світло.

Але потрібно пам’ятати і про те, що Істина була розіп’ята на Хресті. І щоб всім нам воскреснути, нам також необхідно пройти і свою особисту Голгофу. Але тоді ми повинні дивитися на Спасителя, не нарікати, а з терпінням все перенести. І в кінцевому підсумку Господь завжди буде з нами і буде центром нашого життя!»

На завершення отець Анатолій відповів на всі запитання присутніх, після чого архімандрит Гліб подякував отцю ієродиякону за корисну в духовному сенсі тему бесіди і нагадав, що в наступну неділю, 12 липня, в день пам’яті святих первоверховних апостолів Петра і Павла зустрічі в актовому залі не буде.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: