Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

29.06.2020

На «молодіжці» говорили про життя Спасителя і Богородиці

001Перед початком чергової молодіжної зустрічі було звершено молебень з читанням Акафіста Пресвятій Богородиці перед Цільбоносною стопою Її, явленої на горі Почаївській. Молебень очолив куратор зустрічей архімандрит Гліб. Під час богослужіння підносилися сугубі молитви за всіх захворілих під час пандемії. Далі отець Гліб представив постійного учасника «молодіжки» протоієрея Олександра Проченка, який виступив перед присутніми з доповіддю на тему: «Життя Іісуса Христа і Богородиці, яке не описане в Євангелії».

«Всі ми знаємо про історію Благовіщення Пресвятої Богородиці, тобто про подію Втілення Слова Божого, – сказав отець Олександр. – Ми знаходимо на сторінках Євангелія розповідь і про те, як відбулося Різдво Христове і які події супроводжували це: поклоніння волхвів, вбивство Вифлеємських немовлят, втеча Святого сімейства в Єгипет. Ми також знаємо і про відвідування Спасителем разом з Божою Матір’ю і святим праведним Іосифом Єрусалимського храму на свято кущей, де Він проповідував. Але деякі вважають, що неописаний в Євангелії період життя Ісуса Христа з 12 по 30 років був проведений Ним в Індії. Підтвердження цьому немає, але таке передання можна віднести до апокрифічних. Найімовірніше, весь цей період життя Господь допомагав святому Іосифу і готувався до того, щоб вийти на проповідь, адже відповідно до єврейського законодавства проповідувати раніше 30 років було не можна.

Також в Євангелії ми не знайдемо анатомічних описів страждань на Хресті, але фахівці можуть пояснити, які муки могла відчути людина на хресті і як страждав Спаситель. Не знаходимо ми подробиць життя і Богородиці в Євангелії. Але ми повинні розуміти для себе, що Вона завжди була зі Своїм. Божественним Сином під час усіх створених Ним чудес і під час всіх Його повчань.

І зверніть свою увагу, що як би компенсуючи такий недолік уваги до Богородиці в Євангелії, у нашій Церкві явлено стільки чудотворних ікон Пресвятій Богородиці, через які Вона посилає нам Свою допомогу і благодать Свого Сина!»

На завершення бесіди протоієрей Олександр відповів на запитання присутніх, після чого отець Гліб подякував шановному гостю за актуальну і повчальну доповідь і запропоновану бесіду, а всіх учасників «молодіжки» – за увагу. О. Олександр також всім нагадав, що наступна молодіжна зустріч відбудеться в неділю, 5 липня, в актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (корпус № 45). Початок молебню о 15:30.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: