Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

11.12.2017

У Неділю 27-му після П’ятидесятниці відбулася чергова молодіжна зустріч

Традиційно перед початком молодіжної зустрічі було звершено молебень зі співом Акафісту Пресвятій Богородиці, який очолив куратор курсів ієромонах Гліб (Казьмірук). Після закінчення молебню отець Гліб подякував усім за молитви і представив гостей сьогоднішньої «молодіжки».

Першим слово було надано викладачеві Київської духовної семінарії, завідувачу бібліотеки КДАіС архімандриту Дамаскіну (Лебедю). Отець Дамаскін нагадав про те, що перед Різдвом Христовим буде два недільних дня, які називаються «Неділя святих отців» і «Неділя святих праотців».

Розповівши про те, хто такі святі отці і праотці, як вони очікували грядущого Месію, звіщали про Нього і були Його родичами по плоті, батюшка нагадав про наступне: «Ще в раю Господь дає заповідь людям плодитися і розмножуватися. Господь Сам встановлює шлюб між чоловіком і жінкою, і Христос під час Свого земного служіння благословляє Своєю присутністю весілля в Кані Галілейській. Так і старозавітні праведники очікували того, що саме від них походитиме грядущий Месія, Який повинен спасти їх народ і весь людський рід. Авраам і Сарра вже й не сподівалися, що у них будуть діти, але Господь дарував їм потомство, святі богоотці Іоаким і Анна, будучи вже людьми похилого віку, змогли зачати Пресвяту Діву, від Якої народився майбутній Спаситель миру. І потім пам’ять про всіх цих людей і згадується Церквою перед святом Різдва Христового, щоб ми всі разом з повнотою Православної Церкви вшанували всіх тих, хто так сильно чекав Народження Спасителя!»

Також отець Дамаскін розповів про те, як проявляли благочестя і були винагороджені Господом праведні подружжя Авраам і Сарра, Ісаак і Ревека, Іаков і Рахіль, Іосиф і Асенефа, Мойсей і Сепфора, переносячи разом труднощі і випробування. Батюшка закликав молодь також жити благочестиво, вступаючи в шлюбний союз, бути готовими спільно переживати труднощі і випробування з терпінням і надією на Господа.

Далі слово було надано ієродиякону Анатолію, який привів тлумачення недільного апостольського читання, а саме уривка з Послання святого апостола Павла до Єфесян, акцентувавши увагу слухачів на словах «меч духовний» і «щит спасіння», навівши при цьому святоотецьке і богословське трактування обраних цитат.

Також відвідав молодіжну зустріч протоієрей В’ячеслав Олешко, який виступив перед присутніми з доповіддю про преподобного Нестора Літописця і значення його праць в ХХІ столітті, зазначивши: «…спадщина преподобного Нестора була і залишається актуальною для кожної людини, незважаючи на те, в якому часовому відрізку вона жила або живе. Як тисячу років тому, так і в даний час праці преподобного Нестора є тим непорушним джерелом історичної, духовної і аскетичної писемності, до якої ми повертаємося знову і знову як до достовірного джерела історичної науки як в церковному розумінні, так і в світському».

Своїм багатим досвідом спілкування зі старцями, які вже здобули незаперечний авторитет в Православній Церкві, поділився насельник Києво-Печерської Лаври архімандрит Филип, обіцяючи продовжити свої розповіді на майбутніх зустрічах молоді.

Аудиторія тепло прийняла виступ особливого гостя — виконавиці православної пісні Олени Гарнявої. Олена не тільки співає пісні духовного змісту, але також є і автором творів.

На завершення зустрічі отець Гліб подякував Олені за виступ з прекрасними піснями, подякував усім виступаючим сьогодні і нагадав, що наступна молодіжна зустріч відбудеться 17 грудня 2017 року в актовому залі Києво-Печерської Лаври. Початок молебню о 15.30.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: