Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

28.12.2016

На молодіжній зустрічі піднімалася тема кіно, було продовжено розмову про медицину

Традиційно молодіжна зустріч почалася служінням молебня з читанням Акафіста Пресвятій Богородиці, який звершив куратор зустрічей ієромонах Гліб.

Першим взяв слово ієромонах Кирил з розповіддю про медичну науку в середні віки, про внесок в її розвиток Авіценни. Отець Кирил обгрунтував християнську думку, що «…пам’ять серця не стирається. Звідси слідує, що найбільш важливі надприродні речі, які є духовною складовою людини. Істини, які виходять з Божественного першоджерела — Євангелія, допомагають усвідомити духовну сутність людини, до якої тільки лише намагається дослідно наблизитися сучасна медична наука».

Другий доповідач — ієродиякон Анатолій повідав про недільне Євангеліє, розкривши сенс цього читання про Праотців і святих отроків, чию пам’ять звершували в цей недільний день. Також отець Анатолій привів тлумачення святими отцями притчі про званих на трапезу.

Далі виступив заступник куратора отець Піор. Темою обговорення, яку він запропонував аудиторії, виступила творча дія кінематографа в православному руслі, певний «духовний фільтр». Зокрема, він зазначив: «…добре, що в кінематографі піднімаються православні теми, але необхідно більш скрупульозно ставитися до даної тематики, щоб матеріали, рекомендовані до перегляду, відповідали вченню Православної Церкви».

Продовжив тему «Церква і кіно» архімандрит Филип, зазначивши, що «…шлях сходження до Бога повинен бути правильним. Цьому служить щире покаяння, про яке вчить Передання святих отців. Людина завжди повинна пам’ятати про милосердя Боже. Дух покаяння мусить поєднуватися з розчуленням».

До теми взаємовідносин Церкви і медицини повернувся протоієрей Геннадій Батенко, який несе послух заступника голови Синодального відділу у справах медицини УПЦ. Отець Геннадій сказав, що «…небезпека нашого часу полягає в тому, що кожен з нас може бути спокушеним. Не є винятком і працюючі у медичній сфері». Щоб уникнути помилок, здатних вплинути на духовне здоров’я, батюшка закликав всіх керуватися в житті «Основами соціальної концепції Руської Православної Церкви».
«Не слід забувати, що гуманізм і християнство не тотожні один одному, — визначив отець Геннадій, — Євангеліє — це вічний закон, покликаний керувати духовним життям людини».

Наступна молодіжна зустріч відбудеться 15 січня 2017 року в актовій залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (корпус № 45).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: