Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Духовна скарбниця

20.04.2024

Розмова Бога з душею людини

митр. Мануил (Лемешевский)

Вибрані місця із щоденника (бесіда з Богом)

Жодне твоє волання, жоден твій стогін, жодне твоє тяжке зітхання, жодна краплина сліз – ніщо, що в тобі страждало й тремтливо билося у втомленому серці твоєму, Я не залишив безплідно.

 

Мої милості оточували тебе саме в такі хвилини життя твого, коли ти цього не очікував і тому не помічав, через гріхи свої. Вони часом і явно свідчили про турботу Мою про тебе.

 

***

 

Коли скорботи і зневіра почнуть терзати душу твою, згадай, скільки радощів давав Я тобі в дні дитинства і отроцтва.

 

***

 

Зараз Я не дивлюся на мерзенні справи твої, але чую крики і слізні стогони покаяння твого – і вони Мені дорогі, тому що вони тепер щирі і своєчасні.

 

Ти дорогий Мені, і дорогі всі страждання твої, як щиро тобою пережиті.

 

Ти дорогий Мені, і тому Я так часто допомагав тобі, відвертав тебе від смерті, пагуби і різних потрясінь життєвих.

 

Ти дорогий Мені, бо образ щирого покаяння не полишає тебе і бажання виправитися міцнішає у свідомості та серці твоєму.

 

***

 

Малодушний! Як ти не помічав у важкі хвилини, що рука Моя, що водила тебе, завжди зміцнювала тебе; допомога Моя, хоч і в останню хвилину (коли начебто нізвідки було очікувати її), приходила до тебе. Бо все це від Мене було. Бо на мить гнів Мій, але на все життя благовоління Моє. Бо «буває увечорі плач, а радість на ранок» (Пс. 29:6).

Пам’ятай, що всі ці переживання і настрої не повинні бути тобі притаманні, бо ти йдеш шляхом самообмеження і нещадності до себе. Ти не повинен допускати їх до себе, згадуючи в такі тужливі хвилини про ті радощі, якими Я вів тебе до нового життя в роки твого богошукання.

 

***

 

Підбадьорся, втомлений подорожній!

 

Покладися на Мою турботливу руку про тебе!

 

Ти бачиш, що різними шляхами веду Я кожну душу християнську до спасіння. І тебе теж, навіть в одинадцяту годину життя твого, веду Я особливим шляхом.

 

Слідуй за Мною.

 

Я хотів бачити тебе надійною людиною для Мене, якою ти був колись. Тож не вагаючись йди за Мною. Ти повинен тому бути святим у всьому, у всіх своїх вчинках, у всіх своїх помислах, щоб не ображати Мою святиню.

 

***

 

Переможи, – каже в тобі внутрішній голос. Переможи все нехороше в собі, – повторює він. Так переможи і доведи, що ти безповоротно відійшов від гріха.

 

Будь людиною, яка не соромиться приділяти увагу маленьким, бідним, непомітним людям, здебільшого беззахисним, виявляючи поблажливість до їхніх немочей.

 

Будь людиною, у якої завжди можна знайти підтримку, тож у поводженні з людьми не дозволяй собі проявляти черствість і нечутливість, чим ти настільки часто згрішав у попередні роки.

 

***

 

Ти самотній, але не забувай і пам’ятай завжди, що Я з тобою. Нелегко переживати почуття гострої туги і самотності, але це неминучий шлях усіх людей із загостреною інтуїцією і чутливих до чужого горя.

 

Я хочу, щоб ти вже зараз почав виправдовувати довіру, яку Я вклав у серце твоє.

 

Я маю право вимагати від тебе всього цього, бо Я занадто багато дав тобі.

 

Скільки попереджень робив Я тобі про виправлення і покаяння!

 

Я чекаю від тебе відповіді щирої, зігрітої поривом душі твоєї.

 

Що тобі зараз залишається?

 

Прагнути глибинної тиші, яка буває на дні озер або в колодязях і глибоких сховищах, і частіше замикатися в пустелі серця свого, не впадаючи в дрімотну тишу.

 

***

 

Я хочу, щоб ти був господарем своїх думок. Зауваж, які вони бувають… Коли робота йде точно, легко – думки бувають свіжі й вільні, вони приходять короткі, прозорі, текучі. Тобі треба тільки організувати їх, ясно й точно узагальнити. І треба багато, багато думати над ними, відкидаючи непотрібні й чужі з них.

 

Я хочу, щоб, працюючи над ними, ти зробив у серці своєму скарбницю для творіння безперестанної Іісусової молитви.

 

***

 

Ти дорогий Мені й тому, що ти полюбив з усією ревністю Пречисту Матір Мою і в простоті серця свого звертаєшся до Неї, як до Рідної Матінки.

 

Ти дорогий Мені, і тому недреманне око Моє скрізь супроводжує тебе. Хіба не помічав ти в житті своєму і серед тих, хто оточує тебе, таких, що щиро або лицемірно й улесливо дбають про полегшення твоєї гіркої долі та страждання твої, – хіба не помічав ти турботи Моєї про тебе?

 

***

 

Я хочу, щоб ти був людиною з добрим характером, щоб тебе ніколи не полишало почуття справедливості, щоб ти завжди чинив так, як треба, тобто як велить тобі совість твоя, щоб від тебе люди вчилися шляхетності, обдуманості, розважливості, великодушності та зрілості кожного вчинку і слова.

 

Я хочу, щоб усі, хто знає і оточує тебе, могли б завжди сказати про тебе: ось людина, на яку в усьому і скрізь можна покластися і якій можна довіритися.

 

Я хочу, щоб ти був чуйним до оточуючих, до горя і нещастя ближніх своїх.

 

Я хочу, щоб ти завжди і більше давав, але не просив для себе.

 

Я хочу, щоб ти зміцнив у собі точність у роботі, цілеспрямованість – як головний стимул modus vivendi.

 

Я хочу, щоб у тебе думки і справи не розходилися.

 

До цього прагни, бо Я хочу, щоб ти був людиною з сильним характером, щоб тебе ніколи не покидала сила духу, старанність і здатність віддавати всього себе тій справі, до якої ти покликаний і яку ти робиш. Така людина ніколи не зупиняється на половині, і це – основна риса її характеру.

 

***

 

Пам’ятай, що все, що трапляється з тобою, є промислительним, і тому всякі думки і спроби з твого боку прискорити рух справ твоїх недостойні тебе і злочинні. Вір, що все відбувається з волі Моєї, і раніше свого терміну нічого на світі, і тим більше з тобою, не трапляється. Тому тим мужніше переживай усі страждання, пов’язані з випробуванням часом, незнанням і очікуванням, знаючи, що все це від Мене було.

 

Джерело: Перед Богом і совістю / Серафим Вирицький – М.: Вид. Православного братства святого апостола Іоанна Богослова. 2009. – 80 с. / Від Мене це було. 74-76 с.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: