Онлайн трансляція | 12 вересня
Назва трансляції
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
Заходи
На «молодіжці» обговорювали причини забобонів
Декілька разів на рік в православному середовищі піднімаються питання неприпустимості участі в язичницьких святкуваннях. І в останні дні жовтня, напередодні «свята» Хеллоуїна, на черговій недільній зустрічі православних парафіян Лаври було запропоновано обговорити проблему марновірств.
Завдяки глобалізації не тільки інформація про цей день, а й сам звичай відзначати так званий «День всіх святих» 31 жовтня поширився по всьому світові. На жаль, святкування Хеллоуїна не сприймається як потурання гріху, а тільки лише розвагою і молодіжною забавою. Цей «День всіх святих» не має нічого спільного з православним святом, яке звершується в першу неділю після П’ятидесятниці — Дня заснування християнської Церкви. Якраз навпаки, маючи в собі глибоке язичницьке коріння і тільки по-блюзнірському прикриваючись християнськими поняттями, Хеллоуїн є прямою протилежністю справжнім православним святам. Участь в цьому дійстві передбачає неусвідомлене призивання нечистої сили, що для православної людини неприпустимо.
Початок зустрічі її учасники на чолі з куратором архімандритом Глібом присвятили посиленим молитвам. Після співу Акафісту перед іконою Божої Матері «Спорительниця хлібів», святкування якої звершувалося цього недільного дня, були піднесені заупокійні молитви про новопреставленого архімандрита Григорія.
Отець Гліб розповів про те, що приснопам’ятний був ігуменом в Афонському монастирі Дохіар, згадав про особисті зустрічі з аввою. «Цей старець, подвижник нашого часу, був шанований не тільки в Греції, але в усьому православному світі знали про нього. Багатьом, кому вдавалося зустрітися з ним на Афоні, назавжди залишиться в пам’яті його любов до ближнього. Він запам’ятався також деяким своїм «юродством», наприклад, як преподавав благословення через дружній ляпас.
Відомі випадки, коли він багатьом допомагав при житті таємничим чином, являючись віруючим, які ніколи його не бачили на власні очі. Отець Григорій особливо почитав Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія. Його старець називав «єдиним загальним для всіх орієнтиром в Україні, що веде до спасіння».
Далі учасники зустрічі перейшли до основної теми цього дня, згадавши, яких безглуздих звичаїв часто дотримуються люди, підтримуючи забобони. Одна з учасниць зазначила наступне: «Часто люди піддаються страхам марновірств на «всякий випадок», не особливо замислюючись про їхню природу або безпідставність». Присутні поділилися своїми думками на цю тему. Потім новий учасник зустрічей підсумував: «Неприпустимо дотримуватися марновірств, особливо для християн, тому що Господь створив світ прекрасним, в якому має значення не порожня віра, а та, яка була нам заповідана Самим Господом в Його Божественному Одкровенні».
Детально про недоречність марновірств в житті християн розповів ієродиякон Анатолій, закликавши не подавати поганий приклад дітям, які неусвідомлено наслідують дії оточуючих їх дорослих, а вчити істинам християнської віри і жити відповідно до Божих заповідей. «Суєтна віра відрізняється від християнської, заснованої на твердій основі Святого Письма, — акцентував увагу слухачів насельник Лаври. — Легше виконувати марновірства, уникаючи труднощів покаяння і його плодів. Але марновірства для вічного спасіння нічого не значать, навпаки відводять від Бога». Також батюшка нагадав про стародавні римські марновірства, пов’язані з божками дрібних повсякденних речей, і привів слова Біблії: «Ці народи, що ти посядеш їх, слухають тих, хто ворожить по хмарах та ворожбитів, а ти не таке дав тобі Господь, Бог твій» (див. Повтор. 18:10-14).
На завершення обміну думками всі прийшли до такого висновку: «Не треба боятися природних явищ або приписувати дрібницям глибокий сенс, дотримуючись марновірств. Перш за все, потрібно просто самим виправитися, приступати до Таїнств Церкви. Тоді Господь, побачивши наше прагнення жити благочестиво, подасть необхідну допомогу і не залишить нас у будь-яких обставинах».
Наступна молодіжна зустріч відбудеться в неділю 4 листопада. Початок молебню о 15:30 в актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (корпус № 45).
Фотогалерея:
Редакція сайту www.lavra.ua
Теми
молодіжкаСхожі матеріали
Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: