Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

10.08.2016

Молодіжна зустріч пройшла у Лаврських святинь

n100Новий – дуже динамічний формат чергової молодіжної зустрічі сподобався всім її учасникам. Місцем її проведення стали святині обителі. На початку зборів ієромонах Олександр відслужив молебень у Хрестовоздвиженському храмі. Для нових учасників зустрічей, малознайомих з церковними звичаями і культурою, ієродиякон Анатолій розповів про самі зустрічі, які стали вже традицією для Лаври, про те, як варто знайомитися зі звичаями і правилами поведінки у храмі, про духовне значення відвідування богослужінь, про благодать Божу, яку дає Господь всім, хто звертається до Нього.

По дорозі до Дальніх печер отець Анатолій звернув загальну увагу, що вони направляються до того місця, де преподобними отцями було започатковано монастир, а в наш час почалося відродження, зауваживши:


«Києво-Печерський монастир на відміну від багатьох інших чернечих обителей був побудований не зволенням влади, не на кошти багатих благодійників, а молитвами і трудами монахів».


Коли молоді люди спустилися до Дальніх печер, ієродиякон Анатолій розповів про життя і подвиги кожного подвижника. Всі з благоговінням слухали розповідь священнослужителя, прикладалися до святих n007мощей і до мироточивих глав, всіх помазали святим єлеєм, який чудесним чином стікає зі святих глав Дальніх печер.

Потім всі попрямували на Лаврське кладовище, розташоване неподалік від Феодосієвих печер поруч з храмом, де моляться студенти КДАіС. Підійшовши до церкви, ієродиякон Піор розповів про історію храму Різдва Пресвятої Богородиці, побудованого в XVII столітті в стилі українського бароко, історію створення дзвіниці XVIII століття.
Житія багатьох подвижників, що лежать на Лаврському кладовищі, заслуговують найпильнішої уваги. Отець Піор розповів про історії захоронень видатних людей, їх життєві подвиги.

Особливу увагу ієродиякон Піор приділив розповіді про колишнього Предстоятеля Української Православної Церкви у місця його поховання – про Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана). Вшановуючи його подвижницькі труди на благо Церкви, всі присутні проспівали «Вічну пам’ять».

Також вшанували співом «Вічна пам’ять» тих, що знайшли тут останнє упокоєння: колишнього ректора Київських духовних шкіл Миколи Забуги і насельника Лаври архімандрита Лонгина (Чернухи). Саме в цей день виповнилося три роки з дня трагічної смерті архімандрита Лонгіна.

З особливим побожним настроєм всі присутні слухали розповідь про намісника Лаври, церковного діяча, українського просвітителя архієпископа Варлаама (Леницького), який народився на Чернігівщині, помер на покої в Києво-Печерській Лаврі в 1741 році.

Всім спочилим братіям Успенської Києво-Печерській Лаври проспівали «Вічну пам’ять», в кінці проспівали «Зі святими упокій». Ієродиякон Піор в напутньому слові побажав вічного життя покійним, а учасникам зустрічі –  здоров’я і спасіння, проходження духовними стежками в Царство Небесне і відповів на питання молоді. На згадку про зустріч було зроблено загальний знімок.

Особливий інтерес викликала розповідь отця Піора про архітектурний комплекс Успенської Києво-Печерської Лаври. Більш детально він зупинився на ХХ столітті – періоді гонінь і духовного відродження, а також підкреслив спадкоємність чернечих традицій. Старці-подвижники передали духовну спадщину своїм наступникам, і таким ось чином, незважаючи на історичні перипетії, вдалося зберегти давні традиції монашого ділання.

Закінчилася паломницька екскурсія обговоренням побаченого і почутого, отець Піор запропонував наступні збори почати зі знайомства з історією та архітектурою храму Спаса на Берестові, запропонувавши нові теми для наступних зустрічей.

Наступна зустріч відбудеться в 14-й день серпня.

Братія і сестри! Всіх бажаючих запрошуємо взяти участь в наших просвітницьких бесідах, що проходять по неділях в 15-30 (крім передодня свят) в Успенській Києво-Печерській Лаврі. Незважаючи на наступ жаркої погоди, прохання не ігнорувати вимоги до форми одягу, які відносяться до всіх без винятку відвідувачів Лаври.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка паломництво святині

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: