Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

25.07.2017

Чергова «молодіжка» пройшла в день пам’яті засновника Лаври

100У день пам’яті первоначальника руського чернецтва преподобного Антонія відбулася чергова молодіжна зустріч. Після співу Акафіста Пресвятої Богородиці, який очолив помічник куратора курсів ієродиякон Анатолій, всі учасники привітали благочинного обителі з днем його небесного покровителя.

Від імені всіх присутніх куратор зустрічей ієромонах Гліб привітав отця Антонія, і всі проспівали многоліття. Також архімандриту Антонію подарували мальовничу ікону і кошик з фруктами.

Потім всі повернулися до актової зали. Перший виступаючий ієродиякон Анатолій розповів про ризу Господню, в честь якої нещодавно в Православній Церкві звершувалося свято. Отець Анатолій зауважив, що у нас часто плутають поняття таких Христових убрань, як риза і хітон. Але згідно зі Священним Писанням вони відрізняються, як пророчо вказував святий цар Давид: «…ділять для себе одежу мою, а про шату мою жеребка вони кидають» (Пс. 21:19). «Справа в тому, — зауважив виступаючий, — що безшовний хітон Господній не можна було розрізати. Інакше він би розпався на частини. Тому небагаті римські воїни вирішили кинути жереб, кому дістанеться цей одяг. Таким чином, на відміну від ризи, яка розділена як найбільша святиня і знаходиться в різних частинах світу, хітон зберігся цілком, але знаходиться під спудом в одному з грузинських соборів». Отець Анатолій розповів про історію передачі ризи Господньої православним від іновірців. «Природно, що виникли спочатку сумніви в справжності цієї речі. Тоді Патріарх сказав зробити так, як при обрітенні Хреста. Велика кількість хворих отримала зцілення від дотику до ризи Господньої», — завершив розповідь отець Анатолій.

Як і було обіцяно, спеціальною темою зустрічі став вплив ГМО на живі організми. Першою до виступу була запрошена постійний учасник зустріч. Дівчина має кандидатську ступінь з мікробіології і працює в лабораторії. Доповідачка розповіла, з якими перешкодами в світі стикаються дослідники впливу ГМО на різних тварин. Було підкреслено, що виникають «проблеми з отриманням приплоду через кілька поколінь у тих тварин, яких годували кормом з ГМО». Тому доповідачка закликала намагатися вживати в їжу натуральні продукти, купувати овочі у приватних фермерів і не захоплюватися вживанням продуктів сумнівного походження.

Ієродиякон Піор продовжив порушену тему, нагадавши про те, що «генна інженерія має на увазі людське втручання в різні організми для штучного створення нових, що не зустрічаються в природі, поєднань генів». При цьому отець Піор нагадав, що важко передбачити наслідки вживання продуктів з ГМО в подальшому, але якщо не в цьому поколінні, то в наступному негативні наслідки виявляться. «Якщо є можливість, то краще уникати продукти, в походженні яких ви не впевнені», — резюмував отець Піор.

У той же час ієромонах Гліб закликав не забувати слова Святого Письма, і якщо людина буде творити добро, проявляти любов до ближніх, вірити і любити Бога, то, «…коли смертодійне що вип’ють, не буде їм шкодити» (Мк. 16:18) Отець Гліб порадив також молитися перед їжею, освячувати хресним знаменням, готувати їжу з молитвою і сказав, що «…проста, але в той же час смачна в афонських монастирях їжа на трапезі — її готують монахи в тиші і постійній молитві».

«Багато людей більше дбають про тіло, ніж про душу, про яку менше переживають. Хворим людям треба йти перш за все в храм і змінюватися внутрішньо самим, тоді зміниться життя навколо», — підсумував куратор курсів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: