Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

10.12.2019

На «молодіжці» продовжили тему ангелологіі

008

Чергова молодіжна зустріч в стінах Святої Печерської обителі почалася традиційно з молебню, під час якого був прочитаний Акафіст на честь ікони Божої Матері «Остробрамська», а також піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за реалізацію мирних ініціатив президента України щодо припинення військового протистояння і врегулювання ситуації на Сході України. Богослужіння очолив куратор курсів архімандрит Гліб.

Після закінчення молебню отець Гліб побажав усім присутнім: «Перш за все виганяти зло і ненависть з себе самих, і потім усі ми побачимо, як зміниться світ навколо нас». Потім архімандрит звершив заупокійну літію за спочилим старцем Єфремом Аризонським і за тими, хто став жертвами внаслідок пожежі в Одесі.

Після літії отець Гліб сказав: «Помер великий старець архімандрит Єфрем (Мораітіс), більш відомий як Єфрем Аризонський. Не буде перебільшенням, якщо ми назвемо його святим нашого часу. Він був афонским ченцем і учнем преподобного старця Іосифа Ісихаста. У 1979 році він вперше опинився в Канаді, де зрозумів, що Північна Америка потребує проповіді ісихазму, утвердження на тих землях Православ’я і чернецтва. Далі він все частіше став бувати в Сполучених Штатах Америки і Канаді, а потім і зовсім переїхав за океан.

Спочатку Американська Архієпископія Константинопольського Патріархату не приймала старця, і він служив в юрисдикції Руської Православної Церкви Закордоном. Старець Єфрем заснував в Америці 18 чоловічих і жіночих монастирів. І до кінця своїх днів він не залишав молитви, приймав людей, кожному говорив слова настанов і розрад. Архімандриту Єфрему був 91 рік.

Нехай же Господь упокоїть його в оселях праведних, а нам допоможе провести життя так, щоб усім разом стати спадкоємцями Царства Небесного!»

Потім слово було надано постійному учаснику молодіжних зустрічей протоієрею Олександру Проченку, який продовжив тему ангелологіі, розпочату раніше, і розповів про занепалих ангелів. «Падіння частини ангелів відбулося ще до створення людини, – сказав отець Олександр, – згідно з церковною традицією диявол повів за собою третину ангелів, які настільки вкоренилися у злі, що вже не можуть покаятися, і головною метою їх існування є спокушати людей, вганяючи в жахливі гріхи, серед яких є такі тяжкі, як аборти, вбивства, зрада, але найстрашнішим гріхом є самогубство, так як тут біс вселяє людині, що остання є господарем свого життя і може розпоряджатися ним. Але Господь створює нас, дає нам це життя і показує, як ми повинні жити. Біс же вводить людину в глибокий відчай, через який людина може зробити такий страшний гріх.

А тому всім нам потрібно намагатися якомога більше молитися і як можна частіше очищати свою совість, щоб цих наклепів і спокус від гріхів у нас не було, адже біс завжди хоче зіпсувати найкраще, розтлити людину, а вже від нас і від нашого внутрішнього настрою залежить, піддамося ми на ці спокуси чи ні!»

Також отець Олександр відповів на всі запитання присутніх. Потім насельник Києво-Печерської Лаври ієродиякон Анатолій прочитав Заяву Священного Синоду Української Православної Церкви щодо ситуації, яка склалася зараз в Православному світі. На завершення отець Гліб подякував гостям та учасникам за докладну бесіду і нагадав, що наступна «молодіжка» відбудеться 15 грудня в недільний день. Початок молебню о 15.30 в актовому залі Києво-Печерської Лаври (корпус № 45).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: