Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

03.06.2019

На «молодіжці» говорили про милосердя Боже

002Почалася чергова молодіжна зустрічі з молебню, під час якого був прочитаний Акафіст Пресвятій Богородиці на честь Її ікони «Несподівана радість». Богослужіння звершив постійний учасник «молодіжки» священик Віталій Герасименко, який служить в Хрестовоздвиженському храмі м. Києва.

На початку бесіди отець Віталій розповів всім присутнім про те, що таке милосердя Боже з прикладами зі Старого Завіту і тими прикладами, які нам преподає Сам Христос Спаситель у Своєму Євангелії. «Господь Сам вказує на значення милості, — продовжив батюшка, — адже, проявляючи милосердя, Господь показує правильне ставлення, яким воно повинно бути у однієї людини до іншої. Христос проявляє милосердя, коли зцілює тих, хто приходив до Нього або кого до Нього приносили. Він показує милосердя, коли воскрешає померлих, він показує милосердя в Своїх бесідах, коли не відрікається від тих, з ким Йому, можливо, і не варто було б говорити, як, наприклад, з самарянкою. Таким чином Господь виявляє не тільки милосердя, а й любов!»

Також отець Віталій розповів про головну заповідь, яку преподав Господь під час Свого земного служіння — про заповідь любові. Із залу надійшли питання про такі ситуації, коли люди не змогли з тих чи інших причин зберегти сім’ю, але були вінчані, і чи можна їм «розвінчатися».

«Таке поняття як «розвінчання» не існує, — сказав священик, — є причини, за якими шлюб може бути розірваний. Коли люди перестають жити разом, перестає існувати і шлюб. Але людина, котра вже була вінчана і з поважної причини розлучилася, може випросити благословення архієрея на другий шлюб. В такому випадку над нею і її другою половинкою буде звершено Чин вінчання одружених вдруге, якщо обидва вже були вінчані раніше, але розлучилися. Якщо ж хтось із подружжя вінчаний не був, то заради нього буде звершений повний Чин вінчання».

На завершення зустрічі отець Віталій розповів про історію відпадіння Римо-Католицької Церкви від Православної християнської повноти і про те, як виникла Греко-Католицька Церква, яка зараз існує в нашій країні.

Наступна молодіжна зустріч відбудеться в неділю, 9 червня, в актовому залі Києво-Печерської Лаври (корпус № 45). Початок молебню о 15:30.

Нагадуємо, що з благословення Священноначалля Києво-Печерської Лаври 4 червня поточного року в Києві в Жовтневому палаці відбудеться Щорічний православний благодійний фестиваль «Божі діти». З усіх питань можна звертатися до організаторів фестивалю.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: