Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

27.02.2019

«Молодіжку» присвятили святу Стрітення Господнього та Неділі про блудного сина

001Традиційно перед початком молодіжної зустрічі було звершено молебень з читанням Акафісту Пресвятій Богородиці «Цілителька», який очолив куратор зустрічей архімандрит Гліб.

Далі отець Гліб представив постійних учасників «молодіжки» — протоієрея Вячеслава і насельника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври ієродиякона Анатолія. Першим слово було надано отцю В’ячеславу, який розповів про історію свята Стрітення Господнього.

«Хотів би звернути вашу увагу на біблійний персонаж — святого праведного Симеона Богоприїмця, — сказав отець В’ячеслав. — Відповідно до церковного Передання він був одним із сімдесяти двох перекладачів Святого Письма Старого Завіту, які в Олександрії переводили Біблію на грецьку мову в III столітті до Різдва Христового. Кожному з перекладачів (а їх було 72 — по 12 від кожного коліна Ізраїлю) була дана своя частина тексту. Хтось перекладав книги Буття про створення світу видимого і невидимого, хтось перекладав історичні книги, а хтось пророчі. І саме святому Симеону випало переводити Книгу пророка Ісаї, де ми знаходимо пророцтво про те, що “Діва в утробі зачне, і Сина породить” (Іс. 7:14). Обітниця про те, що Спасителю світу судилося народитися від Діви, зустрічається ще на перших сторінках книги Буття, коли Господь дає покарання кожному з учасників гріхопадіння. Господь сказав змію: “І Я покладу ворожнечу між тобою й між жінкою, між насінням твоїм і насінням її. Воно зітре тобі голову, а ти будеш жалити його в п’яту” (Бут. 3:15). Про це писав і пророк Ісая. Але святий Симеон засумнівався в тому, що діва може народити, він подумав, що це помилка, і хотів було її виправити, але, як вчить нас Свята Церква, йому було явлення ангела, який сповістив, що Симеон не помре, доки не побачить звершення цього пророцтва.

І ось в день Стрітення ми бачимо, як святий праведний старець Симеон, якому на той час було вже більше трьохсот років, зустрічається з Христом на сороковий день після Його Різдва, приймає Богонемовля в свої руки і вимовляє слова: “Нині відпускаєш раба Твого, Владико, за словом Твоїм, з миром, бо бачили очі мої спасіння Твоє” (Лк. 2:29-30), які і до цього дня ми чуємо кожного дня під час вечірнього богослужіння».

Потім протоієрей В’ячеслав перейшов до таких тем, як створення світу видимого і невидимого, падіння зоряниці, гріхопадіння прабатьків і вигнання їх з Раю, «яке Православна Церква буде згадувати останнього недільного дня перед початком Великого посту».

Потім слово взяв ієродиякон Анатолій, розповівши про апостольські і євангельські читання, які пропонувалися Церквою в Неділю про блудного сина: «Отець В’ячеслав вже говорив про те, що зараз йдуть підготовчі Неділі до Великого посту, і завершаться вони Прощеною неділею, коли ми будемо згадувати Адамове вигнання. Але цей недільний день називається Неділею про блудного сина, тому що за богослужінням прийнято читати саме цю притчу Спасителя. Також ми могли чути апостольське зачало, в якому були такі слова: “Усе мені можна, та не все на пожиток” (1Кор. 6:12). Ці слова можна застосувати до згадуваної притчі, коли блудний син, розтративши все майно, що йому належало, зробивши все, що він хотів, розкаявся і зрозумів, що це свавілля було йому зовсім некорисним. Тоді блудний син від щирого серця приносить покаяння і приходить до отчого дому, де чадолюбивий батько приймає його з усіма почестями. Так і Господь приймає нас завжди. Головне, щоб ми мали твердий намір виправити своє життя.

Але подивіться на поведінку другого сина, який весь цей час був поруч з батьком. Він обурюється з того приводу, що батько влаштовує бенкет на честь блудного сина. Це подає нам приклад того, що вірні чада Отця повинні бути не тільки у всьому слухняні Богу, а й любити тих братів, які з тих чи інших причин відійшли від Отчого дому, тобто від Церкви, і зараз перебувають за її огорожею. А також ми повинні радіти кожному, хто повертається до Отчого дому. У цьому полягає справжнє синівство Богові й Отцеві!»

На завершення отець Гліб подякував учасникам «молодіжки» за проявлений інтерес до розмови і нагадав, що наступна зустріч відбудеться в неділю 3 березня в актовому залі Києво-Печерської Лаври (корпус № 45). Початок молебню о 15:30.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: