Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

10.10.2018

На «молодіжці» говорили про церковні розколи і Таїнство Хрещення

080

Чергова молодіжна зустріч почалася традиційно з молебню, під час якого був проспіваний Акафіст Благовіщенню Пресвятої Богородиці. Молебень звершив куратор зустрічей архімандрит Гліб.

Після закінчення молебню отець Гліб звернувся з напутнім словом з приводу тієї ситуації, яка зараз складається навколо Православної Церкви в Україні, сказавши: «Господь Сам звертається до нас і закликає Своє мале стадо не боятися, а тому ми, члени Православної Церкви, ніколи не повинні панікувати. Потрібно постаратися якомога менше дивитися телевізор, вірити хибним думкам, які поширюються в засобах масової інформації, але повинні більше присвятити себе молитві. Якщо у когось є якесь молитовне правило, то потрібно його посилити читанням канону, кафізми або акафісту, якщо немає такого правила, то просто постаратися ще раз відкрити Євангеліє, прочитати хоча б одну главу і подумати про своє життя, помолитися за мир в нашій країні і за те, щоб нарешті у нас переміг мир і Господь зберіг нас в Церкві!»

Також отець Гліб провів екскурс в історію і розповів про те, як виник нині існуючий в Україні розкол на чолі з колишнім главою Української Православної Церкви і які наслідки він має до цього дня.

Далі постійна учасниця курсів Анна прочитала список питань, які цікавлять молодь стосовно Таїнства Хрещення. На ці питання постарався повною мірою відповісти отець В’ячеслав, який бере участь практично у всіх молодіжних зустрічах.

«Якщо людина не хрещена, вона не спасеться, — сказав отець В’ячеслав, — про це говорить нам Святе Євангеліє. У Таїнстві Хрещення людина відроджується в нову, покликану до вічного життя і вічних благ. Кожній людині, яка не хрещена, необхідно задуматися про це і прийняти для себе рішення: хоче вона стати спадкоємцем Царства Небесного чи ні».

Відповідаючи на питання з приводу того, як вибирати хрещених батьків для Хрещення дітей, отець В’ячеслав сказав: «Хрещеними для однієї дитини не можуть бути чоловік і дружина, самі батьки. Всі інші віруючі люди можуть бути хрещеними. Що стосується віку, з якого можна стати хрещеним, то тут є розбіжності. Одні священики говорять, що з повноліття, інші — що вже з 14 років можна стати хрещеним батьком або матір’ю. У православній традиції прийнято мати для дитини двох хресних: чоловіка і жінку. Однак в Церкві на цей рахунок немає ніяких розпоряджень. Можна охрестити дитину і з одним хресним: для хлопчика традиційно вибирають в хресні чоловіка, для дівчинки — жінку. Рада батькам: вибирайте хресного до душі. Добре, якщо ця людина знаходиться поблизу від вашої дитини і зможе її відвідувати час від часу. Якщо ви запропонували стати хрещеним, а людина відмовилася, не варто її просити. Можливо, людина відчуває, що не готова взяти на себе цю відповідальність. Пошукайте іншого хресного».

На завершення отець Гліб подякував усім за докладну бесіду і нагадав, що наступна молодіжна зустріч відбудеться недільного дня 21 жовтня, коли всією повнотою Православної Церкви буде звершуватися святкування Покрови Пресвятої Богородиці. Початок молебню о 15:30 в актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (корпус № 45).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: