Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

24.12.2019

Митрополит Варсонофій розповів про важливість дотримання канонів учасникам «молодіжки»

001

За традицією молодіжна зустріч почалася з молебню, під час якого був прочитаний Акафіст на честь ікони Божої Матері «Несподівана Радість». Звершив богослужіння куратор архімандрит Гліб.

Далі отець Гліб привітав високого гостя «молодіжки» митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, який тривалий час був насельником Києво-Печерської Лаври, ніс тут послух казначея і вже рік перебуває правлячим архієреєм Вінницької єпархії Української Православної Церкви.

«Ці стіни для мене рідні, – сказав владика Варсонофій. – З 1998 року я ніс свій послух, тут я прийняв чернечий постриг. І завжди з особливим трепетом переступаю поріг цієї святої обителі, адже цей монастир є уділ Пресвятої Богородиці. Сьогодні ми святкуємо Її зачаття від праведної Анни, яка є приклад терпіння і молитви, особливо для молоді.

Рік тому рішенням Священного Синоду я був призначений правлячим архієреєм Вінницької єпархії замість колишнього митрополита Симеона, який ухилився в розкол. Всі ви знаєте, що трохи більше року тому відбувся так званий «об’єднавчий собор», на який від канонічної Церкви прибуло лише два архієрея, серед яких був і мій попередник. Вже рік у нас в єпархії непроста ситуація, але священики і вірні канонічній Церкві залишилися в єдності. Близько 8% священиків під адміністративним, фінансовим і особистим тиском перейшли в розкол. Але більшість твердо вирішили залишитися під омофором Блаженнішого Митрополита Онуфрія і в єдності зі Святою Матір’ю-Церквою.

У будь-якому випадку ми завжди чекаємо на повернення в лоно Церкви братів, які відпали. Так, тут потрібно проявити строгість відповідно до церковних канонів, і їх тимчасове послаблення дається лише для спасіння душі, тому що наша мета – допомогти людині повернутися. Та чи інша міра послаблення застосовується в залежності від того, як поводяться розкольники в даній єпархії. Якщо людина щиро кається, то до неї можна застосувати поблажливість, але якщо вона чинить опір у брехні і обмані, то потрібно проявити строгість. Послаблення називається ікономія, і використовується вона в адміністративних, канонічних постановах, але ніколи не може використовуватися в питаннях догматики. Акривія – це, навпаки, строгість у відношенні до тих, хто порушив канони, для того, щоб зберегти чистоту Православ’я. Константинопольський Патріарх прийняв в спілкування нерозкаяних розкольників, які не мають законної ієрархії, тому відносно нього і було соборною постановою РПЦ прийнято рішення перервати євхаристичне спілкування».

Розповівши про життя Вінницької єпархії, владика Варсонофій продовжив: «Пройшов рік після того, як була створена так звана ПЦУ. І що ми маємо в підсумку? Вийшло не об’єднання, а скоріше розділення, навіть на рівні сімей. Розкол тільки посилився. І це є ще одним підтвердженням того, що шляхом виходу людини з розколу і повернення до Церкви може бути тільки покаяння. А з боку колишніх членів УПЦ КП і УАПЦ цього не було».

Також митрополит Варсонофій відповів на всі питання присутніх.

На завершення архімандрит Гліб подякував високому гостю за докладну бесіду і нагадав, що наступна молодіжна зустріч відбудеться 29 грудня поточного року. Початок молебню о 15:30 в актовому залі Києво-Печерської Лаври.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: