Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

12.06.2017

Молодіжна зустріч була присвячена Неділі всіх святих

Традиційно перед початком «молодіжки» було звершено молебень з Акафістом Пресвятій Богородиці. Після спільної молитви першим взяв слово ієродиякон Анатолій, який, озвучивши основні тези з недільного апостольського і євангельського читання, привів трактування святими отцями цих уривків і більш детально зупинився на поясненні свята всіх святих.

Розповів отець Анатолій про поділ на лики святих, про те, за яким принципом кожен святий при канонізації прилучається до того чи іншого так званого церковного чину, хто в якому подвизі з угодників Божих подвизався, тим самим отримавши спадок вічних благ.

Продовжив тему подвигів і боротьби з пристрастями і спокусами другий гість молодіжної зустрічі ієромонах Кирил. Отець Кирил розповів про особистий досвід спілкування зі старцями, охарактеризувавши їх так: «…з тими людьми, які вже тут, за життя, змогли наблизитися до того, що ми називаємо святістю». І, за словами отця Кирила, всіх цих людей об’єднувало одне — неймовірна любов до всіх, хто приходив до них і просив про допомогу, вміння вислухати і дати дійсно духовну правильну пораду у вирішенні проблем, що виникають в житті людини, яка крок за кроком йде по вузькому шляху спасіння.

Також ієромонах Кирил зазначив, що в даний час дуже мало приділяється уваги викладанню і вивченню Закону Божого в дитячих садках і школах. «Це дуже складно в даний час зробити, — сказав отець Кирил, — так як священик, який намагається донести слово Боже до найменших, до тих, в чиїх душах потрібно сіяти семена істини, зустрічається з безліччю перешкод, наприклад, адміністративних, або ж з особистою неприязню педагогів, а іноді батьків і самих дітей. Більшості людей для того, щоб стати на шлях покаяння, стати чадами Церкви Христової, потрібно усвідомити багато для себе і постаратися змінитися в кращу сторону. Тоді виникне природна потреба дізнатися про Бога, а питання викладання Закону Божого для дітей вирішиться саме собою».

Також виступаючі привітали всіх присутніх з Неділею всіх святих і нагадали про початок Апостольського поста.

Наступна зустріч відбудеться в актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври наступної неділі 18 червня.

Запрошуємо приєднатися нових учасників до обговорення духовних питань на наших «молодіжках». Нагадуємо про те, що дотримання вимог до форми одягу в монастирі стосується всіх без винятку відвідувачів Лаври.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: