Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

14.11.2017

На молодіжній зустрічі розмовляли з архієпископом Боярським Феодосієм

_DSC0001 Традиційно молодіжна зустріч почалася з молебню, який звершив куратор курсів ієромонах Гліб. Під час молебню був проспіваний Акафіст Пресвятій Богородиці.

Далі отець Гліб представив усім присутнім почесного гостя цієї зустрічі викладача Київської духовної академії, вікарія Київської Митрополії єпископа Боярського Феодосія (Снігірьова).

Почалася розмова з теми про складність вибору духовного життєвого шляху, перед яким стоїть кожен студент духовних шкіл: вступати в шлюб або приймати монашество. Виходячи з особистого досвіду викладання в Московській духовній академії, спілкування з молодими людьми, владика Феодосій порадив: «…цей вибір повинна приймати кожна людина особисто сама для себе і поставитися до нього дуже серйозно. Монашество або сімейне життя — це вибір добровільний. Шлюб повинен укладатися по любові подружжя один до одного, щоб у взаєморозумінні разом досягти спасіння. І для подальшого духовного життя в родині було б дуже добре, якби у подружжя був один духівник, до вибору якого також потрібно підходити з відповідальністю».

Відповідаючи на питання слухачів про відносини в родині, владика сказав: «У шлюбі любов повинна преобразитися. Що стосується першої юнацької любові або закоханості, то вона подібна до першої ступені ракети, яка, виконавши свою функцію, найчастіше відходить. Справжня любов виникає, коли людина досягає більш-менш зрілого усвідомленого віку і готова жертовно любити іншу людину. У вічності буде справжня християнська любов, яка вище природної любові, адже любов — це кульмінація доброчесностей».

Підняли слухачі тему духівництва, в зв’язку з чим владика нагадав, що вибір духівника — дуже відповідальний крок не тільки для подружжя, а й для тих, хто ще в пошуку супутника життя або ж стоїть на шляху чернецтва. «У духівництві недоречно говорити слово “повинен”, — підсумував архієпископ Феодосій, — але все повинно виходити з любові».

На завершення отець Гліб подякував Високопреосвященнішому Владиці за грунтовну та інформативну бесіду і нагадав, що наступна зустріч відбудеться 19 листопада в актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Початок молебню о 15:30.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка гості

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: