Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

28.07.2019

«…В День Хрещення Русі ми стали дітьми Божими»

001В день пам’яті святого рівноапостольного великого князя Володимира та в день святкування 1031-ліття Хрещення Київської Русі Божественну Літургію на площі перед Успенським собором очолив Священноархімандрит Києво-Печерської Лаври, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Його Блаженству співслужили постійні члени Священного Синоду УПЦ: митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, митрополит Хустський і Виноградівський Марк, глава Церковного суду УПЦ митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ митрополит Луганський і Алчевський Митрофан, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, єпископат Української Православної Церкви, а також численне духовенство.

Також Першосвятителю Української Православної Церкви співслужили представники Сербської Православної Церкви та Православної Церкви Чеських Земель і Словаччини.

За Літургією був звершений Чин прославлення в лику святих угодників ректорів Київської духовної академії святителя Василія (Богдашевського), сповідника, святителя Сильвестра (Малеванського) і професора КДА священномученика Олександра Глаголєва.

Блаженніший Владика сказав: «Цей день для нас є великим днем, тому що в День Хрещення Русі ми стали дітьми Божими, ми стали чадами вічного спасіння і вічного життя. Ми бережемо ту віру, яку приніс святий князь Володимир, поважаємо її, сповідуємо устами, а також живемо за цією вірою. Якщо ми хочемо бути гідними послідовниками святого князя Володимира, то ми повинні уподібнюватися йому в його вірі. І якщо ми хочемо бути гідними нащадками святого Володимира, ми повинні змінити своє життя з гріховного на праведне, ми повинні будувати своє життя на священних законах Євангелія, які просякнуті любов’ю. І якщо людина виконує цей закон, вона сама наповнюється Божою благодаттю, яка навчає нас любити Бога і любити свого ближнього.

Нехай Господь допомагаємо нам, дорогі браття і сестри, бути нащадками святого князя Володимира не тільки по плоті, але і по духу, щоб ми жили так, як і він жив, щоб ми творили добро так, як і він творив, щоб ми берегли один з одним мир, щоб ми поважали і любили один одного. Святий князь Володимир сьогодні молиться за нас на Небі і просить Господа, щоб Він благословив нашу землю, благословив наш народ і навчив жити в мирі, злагоді, любові і терпінні один до одного, тому що це шлях до Бога, який веде до вічного спасіння!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії Першосвятитель подякував архіпастирям, які співслужили, гостям, духовенству та всім, хто зібрався сьогодні в Лаврі, за молитви, привітав іменинників з днем небесного покровителя, причасників — з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на багатотисячну паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель КДАіС равноап.Володимир канонізація

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: