Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

28.02.2018

На «молодіжці» відзначили другу річницю зустрічей

005 Два роки тому в свято Торжества Православ’я відбулися перші збори православної молоді в Лаврі. З нагоди річниці заснування молодіжних просвітницьких курсів в перший недільний день Великого посту цього року їх куратор ієромонах Гліб звершив подячний молебень, після чого отець Гліб привітав усіх присутніх і нагадав, що «дякувати Богові за всі його благодіяння ми навчені Самим Господом. Тому в будь-яких обставинах завжди будемо прославляти нашого Небесного Отця за Його багаті милості, навіть якщо іноді відразу не розпізнаємо Його всеблаге піклування про нас».

Також отець Гліб привітав учасників зі святковим днем, подякувавши кожному за участь в духовно-просвітницькому проекті, особливо відзначивши найактивніших молодих людей, завдяки яким стало можливим проведення цих зустрічей. Перед початком роботи просвітницьких курсів два роки тому своє благословення дав Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Павел.

«На жаль, зараз відсутні ініціатори та організатори, але ми поминаємо їх у наших спільних молитвах, — запевнив отець Гліб. — Ми також дякуємо всім, хто безоплатно залишається допомагати прибирати в храмах Божих і прикрашати їх до свят. Пам’ятайте, що ваша нагорода очікує вас в майбутньому житті. Я дякую Господу за покладений на мене послух, за всі минулі недільні дні, за спільні молитви і наші змістовні бесіди! Пам’ятайте, який би ви шлях не обрали, все повинно бути з благословення і любові». Також куратор зустрічей побажав усім сіяти в своїх серцях любов і дарувати її ближнім.

Далі слово було надано постійному учаснику «молодіжки» отцю В’ячеславу. Він зачитав звернення Намісника Києво-Печерської Лаври митрополита Павла до учасників зустрічей, в якому владика всіх вітає з другою річницею і дає напуття до Великого посту.

Також наймолодша учасниця підготувала привітання у віршованій формі повчального характеру. У своєму творі вона в алегоричній формі описала запашний аромат благодіянь і згубний сморід гріхів. Талановитій дівчинці подарували мальовничу картину, центральною темою якої виступає отримання десяти заповідей Мойсеєм на горі Синай.

Згадавши про цю поворотну подію в історії Старого Заповіту, отець В’ячеслав розповів про важливі моменти житія великого пророка Мойсея і про очищення іудейського народу від багатобожжя.

На завершення зустрічі отець Гліб закликав усіх гідно проводити Великий піст, брати участь в церковних Таїнствах, нікого не засуджувати. Батюшка нагадав, що слідуючи за Христом, кожен під дією Святого Духа «не тільки сам змінюється, але і люди навколо починають преображатися».

Далі було проспівано многоліття священноначалію, організаторам і учасникам зустрічей, після чого всіх присутніх запросили відсвяткувати урочисту подію за трапезою з чудовим пісним тортом та іншими дозволеними в піст частуваннями.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка річниця

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: