Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

16.04.2022

Владика Павел очолив богослужіння Лазаревої суботи

016Напередодні Лазаревої суботи Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив славословне богослужіння у храмі прп. Агапіта Печерського.

Утреня цього свята через особливі піснеспіви нагадує недільне богослужіння: також співаються тропарі по Непорочних, «Воскресіння Христове бачивши» і «Свят Господь Бог наш».

У сам суботній день Намісник Святої Печерської обителі очолив Божественну Літургію святителя Іоанна Златоуста у тому ж храмі. Владиці Павлу співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон та братія Лаври у священному сані.

Під час богослужіння були піднесені заупокійні молитви за упокій воїнів, на полі битви загиблих, і всіх безневинно вбитих православних християн.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до пастви зі словом проповіді, розповівши про велике чудо, яке звершив Господь Іісус Христос під час Свого земного життя.

«Господь Іісус Христос як Бог єдиним словом воскресив померлого Лазаря. Також Він і Сам воскрес із мертвих, а при Другому Своєму Славному Пришесті воскресить і нас. По молитвам праведного Лазаря нехай укріпить нас Господь у вірі на життєвому шляху і не позбавить нас Своєї милості, сподобивши вічної радості у Царстві Небесному!», — побажав усім віруючим Намісник Лаври.

Після закінчення Літургії владика Павел подякував усім, хто співслужив, за молитви, причасників привітав з прийняттям Святих Христових Таїн, усіх віруючих — з прийдешнім святом Входу Господнього в Єрусалим і прикликав на всіх Боже благословення.

У 1997 р. саме у Лазарєву суботу з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира через покладання рук архієреїв архімандрит Павел прийняв благодать архієрейства.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник річниця

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: