Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

08.04.2017

Митрополит Павел очолив богослужіння Лазаревої суботи

003

У день, коли Православною Церквою згадується найбільше чудо Ісуса Христа, яке Він звершив під час Свого земного служіння — воскресіння святого праведного Лазаря чотириденного, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври звершив Божественну Літургію святителя Іоанна Златоуста в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських обителі. Його Високопреосвященству співслужили архієпископи: Бучанський Пантелеімон, Макарівський Іларій, Городницький Олександр; єпископ Ірпінський Климент, братія монастиря в священному сані.

Напередодні ввечері в тому ж храмі митрополит Павел очолив вечірнє богослужіння, особливостями якого є спів тропарів по непорочних, під час якого звершується кадіння всього храму, а також спів пісень «Воскресіння Христове бачивши» і «Свят Господь Бог наш».

За вечірнім богослужінням також молилися архієпископ Пантелеімон, єпископ Климент, а також братія Києво-Печерської Лаври.

Після читання Євангелія на Літургії владика Павел звернувся до пастви і паломників зі словом проповіді, в якому розповів про кожний момент сьогоднішнього євангельського читання, привів тлумачення святих отців і продовжив: «Господь приймає людську плоть крім гріха для того, щоб спасти людський рід. Він — Дійсний і Істинний Бог. Йому підкорюються життя і смерть, стихії світу, день і ніч. Він — Творець світу. І сьогодні Він повертає життя святому Лазарю. Господь і раніше воскрешав людей, але сьогодні Він воскрешає чотириденного Лазаря — і цим показує Свою владу і силу над смертю, Господь показує, Хто Він насправді.

Господь створив людину прекрасною, але сама людина позбавила себе цього. І зараз ми часто добровільно відмовляємося від вічних благ через свої справи, хоча нам дано все для нашого спасіння. Лазар був узятий з пекла і повернений в життя. Це ще раз підтверджує, що Христос — Істинний Бог, Який прийшов спасти весь людський рід. Цим прикладом Господь свідчить і про те, що воскреснуть усі. Господь прийде ще раз і воскресить, тільки одних для слави Божої, а інших — для засудження.

Ми можемо називатися християнами, але жити далеко від євангельської істини. Але кожну хвилину свого життя потрібно пам’ятати, що воскресіння буде для всіх. Постараємося ж бути дітьми Христовими, розуміючи, що Він любить кожного з нас. Ми вже тут на землі передчуваємо Царство Небесне в образі покаяння і відпущення гріхів. Відкриємо ж наші серця для Христа Спасителя, принесемо гідний плід покаяння і любові, щоб в день загального воскресіння успадковувати блаженну долю з усіма праведними, які догодили Богу».

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував усім за молитви і привітав зі святом Лазаревої суботи та наступаючим двунадесятим святом Входу Господнього в Єрусалим, який також носить назву Вербної неділі.

Цей святковий день особливо пам’ятний — в 1997 році в Лазареву суботу відбулася архієрейська хіротонія намісника Лаври. На завершення богослужіння від імені архієреїв, які співслужили, владика Климент привітав Намісника, побажавши багатьох років життя на благо Святої Православної Церкви.

Фото Степана Казьмірука

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник річниця

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: