Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

19.04.2019

Митрополит Павел молитовно відзначив свій день народження

001У п’ятдесят восьмий день народження і двадцять другу річницю архієрейської хіротонії Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел молився в Хрестовоздвиженському храмі обителі.

Особливістю богослужінь останніх двох тижнів в Лаврі є те, що на часах звершується читання Євангелія, і таким чином за ці два тижні прочитується все Чотириєвангеліє. Євангельські зачала на дев’ятому часі в п’ятницю шостої седмиці Великого посту прочитав Намісник монастиря митрополит Павел.

Також владика Павел звершив Літургію Передосвячених Дарів у співслужінні керуючого справами Української Православної Церкви митрополита Бориспільського і Броварського Антонія, архієпископа Бучанського Пантелеімона, єпископа Золотоніського Іоанна, єпископа Баришівського Віктора, братії Святої Печерської обителі, а також гостей Лаври у священному сані. За Літургією також молився архієпископ Городницький Олександр.

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії від імені братії, що співслужили, зі словом поздоровлення до владики Павла звернувся митрополит Антоній: «Все, що Ви робите, Владико, Ви робите благородно, щиро і красиво. І це свідчить про те, що Ви прагнете до тієї краси вічної слави, яку нам повернув Бог Слово, Який втілився.

Господь, приводячи кожного з нас з небуття, дає нам якесь призначення. І якщо ми віддаємо своє життя в руки Промислу Божого, не намагаємося вирватися з Його рук, то Господь робить в нашому житті багато важливих справ, які залишають слід і в земній історії і важливі для нашого вічного спасіння. Якщо ми прислухаємося до цього, Господь буде охороняти все те, що знаходиться навколо нас.

Владика, такі люди, як Ви, необхідні Церкві. Лавра — це не просто символ, це серце Української Православної Церкви, це серце української православної душі, і тому в такі складні часи Господь нас відвідує, а люди на периферії хвилюються про те, що ж робиться в Лаврі. І якщо Лавра непорушно стоїть, якщо Лавра на чолі з Намісником захищає віру і церковну істину, то незважаючи на тяжкість гонінь, утисків, побиттів наших священиків, захоплень наших храмів, люди дивляться на Лавру, а Лавра молиться, Лавра утверджує істину, братія Лаври з Намісником свідчать про те, що ніщо земне не може похитнути того, заради чого ми прийшли на цю землю і заради чого ми давали чернечі обітниці. І парафіяни нашої Лаври дуже стійкі люди, вони наповнюють наші храми, моляться разом з нами і часом подають нам урок справжнього стояння.

Дорогий Владико, ми Вас любимо і бажаємо, щоб Господь утверджував Ваші стопи в стоянні за Православну віру, щоб Господь преподавав міцність сил духовних і тілесних, а Ваше мужнє слово надихало нас та завжди свідчило про найголовніше: про непереможність нашої Святої Церкви!»

У слові-відповіді митрополит Павел подякував владиці Антонію за теплі побажання, висловив слова подяки всім архіпастирям і священикам, які співслужили, а також всім, хто молився в цей день в храмі. На завершення владика Павел привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник відео річниця

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: