Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

21.11.2017

У день Собору Архистратига Михаїла владика Павел очолив богослужіння

000У день, коли всією повнотою Православної Церкви звершується святкування Собору Святого Архистратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні братії обителі звершив Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських.

Напередодні ввечері в тому ж храмі митрополит Павел очолив всенічне бдіння. За бдінною службою владиці Павлу також співслужили архієпископ Ірпінський Климент, єпископ Баришівський Віктор, братія і гості монастиря в священному сані. Літію звершив єпископ Віктор.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до пастви з проповіддю, в якій сказав: «Сьогодні Отець Небесний через Свого Сина, заради Якого був створений весь світ видимий і невидимий, улаштований Духом Святим, зібрав нас в цьому храмі помолитися в день, коли Церквою встановлено звершувати пам’ять Святих Небесних Сил безтілесних. Вони від створення світу прославляють Творця, ми ж сьогодні покликані прославити весь невидимий світ. Чому ж ми сьогодні звершуємо це свято, дорогі браття і сестри?»

Митрополит Павел нагадав про ту найбільшу трагедію, яка колись трапилася в історії існування світу, коли частина ангелів відпала від благості Божої і пішла за лукавим, який хотів стати рівним Богу. Тоді Архангел Михаїл виступив проти богоборця, і сатана був вигнаний з неба, «…а ті ангели, які пішли за ним, назавжди втратили Божественну благодать і стали демонами. Демон постійно зводив наклепи на Господа і на все Його творіння, і в один момент він спокусив наших прабатьків, тоді сталося гріхопадіння. Але Всевишній Господь не залишив Свого творіння і в допомогу нам, слабким і грішним, посилає Ангелів Охоронців.

Господь настільки нас любить, що дарує нам цих охоронців, посилає нам наставників в молитві, у лікуванні, в управлінні, посилає путівників скрізь і всюди. І коли ми з вами піднімемо наші тілесні очі, ми побачимо духовний світ, який розділений за своїми чинами і призначений для безперестанного славослів’я Богу, служіння Йому і в допомогу кожному з нас».

Повідав владика про старозавітні явища ангелів людям, про допомогу ангелів старозавітним праведникам, про явлення Пресвятій Богородиці Архангела Гавриїла, з вуст якого Діва Марія і отримала Благовіщення про Народження Сина Божого.

«Ми повинні навчитися довіряти і вірити слову Божому, — сказав владика, — ми повинні проявити свою лагідність і жити саме так, як заповідає нам Господь в Своєму Святому Євангелії, бо тільки лагідні серцем побачать Бога і весь створений Ним світ як видимий, так і невидимий. Коли ми просимо і молимося, наш Ангел Охоронець несе наші молитви до Престолу Божого, коли ми дякуємо, він приходить і приносить Богу нашу подяку, але прийде час, коли він візьме нашу душу, і, якщо ми цього насправді заслужили, приведе її до Престолу Божого і дасть з нами відповідь на все наше прожите життя.

Подякуємо ж Богу, Його Пречистій Матері, нашим Ангелам Охоронцям за те, що ми маємо можливість жити на цій землі, молитися і бути членами Святої Соборної і Апостольської Церкви, за те, що не дивлячись на всі наші недоліки, Господь приймає наше покаяння, чує наші благання, прощає наші гріхи і веде нас усіх, хто цього дійсно бажає, до тихої пристані Царства Небесного!»

За богослужінням були піднесені сугубі молитви за всіх іменинників, а також за мир в Україні.

Після закінчення богослужіння Намісник обителі подякував братії, яка співслужила, за молитви, іменинників привітав з днем небесного покровителя, побажавши їм безперестанної допомоги Божої, здоров’я тілесного і душевного, всіх тих благодіянь, які Господь неодмінно пошле їм за молитвами їх небесного покровителя. Особливі слова вітання були адресовані Михайлу Семеновичу Литвиненку, заслуженому регенту України, який довгий час ніс послух регента Митрополичого хору. Також владика Павел привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн і закликав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник відео

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: