Онлайн трансляція | 12 вересня
Назва трансляції
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
Заходи
На «молодіжці» говорили про різноманітність релігій
Перед початком чергової молодіжної зустрічі було звершено молебень з читанням Акафіста на честь ікони Божої Матері «Несподівана Радість». Також підносилися сугубі молитви за всіх хворих. Богослужіння очолив куратор архімандрит Гліб.
Далі слово було надано постійному учаснику «молодіжки», відомому місіонеру протоієрею Олександру Проченку, який виступив перед присутніми з доповіддю про різноманітність релігій: «Що ми можемо сказати про сам термін “релігія”? В цьому. терміні передбачається певний зв’язок або відношення Бога до людини і людини з Богом. Всі релігії, які переважають в тих чи інших місцевостях, є спробою людини пізнати Бога. І тільки в християнстві Бог Сам відкриває Себе людям, стаючи Засновником цієї релігії. Христос Сам встановив християнське вчення, Таїнства, ієрархію і є для нас Живим Богом, Який реально існував і існує.
Без Христа не може і існувати саме християнство. У Христі наше спасіння. Ми не можемо сказати, наприклад, про буддизм чи конфуціанство, що без їх засновників вони мертві. Ці філософські течії, які також іменуються релігіями, вільно зможуть продовжити своє існування, якщо буде доведена міфічність існування їх основоположників. Але в християнстві інакше, адже все життя християнина грунтується на словах Священного Писання: “…Коли ж бо Христос не воскрес, то проповідь наша даремна, даремна також віра ваша!” (1Кор. 15:14). Зверніть свою увагу на чесність апостолів – вони не сказали, що бачили Воскресіння, хоча це найголовніший момент в історії не тільки християнства, а й усього людства. Вони вірили в цю подію і були впевнені в тому, що вона відбулася. Інакше, як ви думаєте, йшли б апостоли добровільно на муки, гоніння і смерть, якби не були впевнені в тому, що Христос воскрес і що Він живий на віки вічні?
Будучи християнами, ми пам’ятаємо про те, що повинні з терпимістю і навіть з любов’ю ставитися до представників усіх релігійних течій, крім свідомих боговідступників, при цьому “не метати бісер” (див. Мф. 7:6) перед тими, хто не готовий і не хоче нас чути. Православне християнство має ряд відмінностей від інших церков, які також вірять в Христа, і виражаються ці відмінності в трьох пунктах: у вченні про Бога, людину і обрядова сторона.
Нам же треба пам’ятати, що Іісус Христос залишив в Церкві благодать і істину, тобто преподав не просто вчення, а й Божественну силу, яка здатна відродити людину для майбутнього життя!»
На завершення зустрічі отець Олександр відповів на запитання учасників «молодіжки», після чого архімандрит Гліб подякував усім за увагу та участь в бесіді, а також нагадав, що наступна молодіжна зустріч відбудеться в неділю, 30 серпня, в актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (корпус № 45). Початок молебню о 15:30.
Фотогалерея:
Редакція сайту www.lavra.ua
Теми
молодіжкаСхожі матеріали
Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: