Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

25.07.2018

На молодіжній зустрічі говорили про історію Лаври

000Чергова молодіжна зустріч відбулася в переддень свята преподобного Антонія Печерського і почалася з подячного молебню. Учасники зустрічей на чолі з архімандритом Глібом дякували Господу за те, що 30 років тому в нашій святій обителі знову була запалена лампада чернечої молитви. Також був проспіваний Акафіст Пресвятій Богородиці перед Її іконою «Іверська».

Після закінчення молебню куратор молодіжних зустрічей отець Гліб привітав всіх присутніх в цей день в Лаврі: «Тридцять років тому відбулася дійсно велика подія. У Києво-Печерську Лавру повернулися її насельники. Дуже мало залишилося тієї братії Лаври, які тут жили до її закриття, але тим не менше вони змогли передати новим постриженикам той вогонь віри і ту монашеську традицію, яка тут, на Печерських пагорбах, веде свій початок від преподобних Антонія і Феодосія Печерських.

Ми можемо собі тільки уявити, як було важко першим насельникам і першим намісникам. Але без допомоги Божої нічого доброго не відбувається. І завдяки заступництву Пресвятої Богородиці, Третім уділом Якої є наша свята обитель, завдяки молитвам Печерських святих, почалося відродження монастиря. Були відреставровані храми, відбудований величний Успенський собор, який півстоліття перебував в руїнах, проведені ремонтні роботи братських корпусів і підсобних приміщень. А якщо ми поглянемо на благоліпність Лаври, то зрозуміємо, що Божа благодать ніколи не покидала це місце і щедро спочиває тут і в даний час.

Також, особливо за час намісництва нашого дорого владики Павла, збільшилося число братії Києво-Печерської Лаври. Владика завжди готовий вислухати і підтримати своїх чад, він допомагає кожному добрим словом, і навіть коли хтось із братії в чомусь провинився, він по-батьківськи наставляє такого співбрата і тим самим спонукає його виправитися і переосмислити свої вчинки, а часом і своє життя!

У Лаврі після її відкриття знайшли свій притулок і відроджені Київські духовні школи, в яких ось уже тридцять років здобувають освіту юнаки, що готуються стати священиками і присвятити все своє життя служінню Богу, Церкві і людям! Тут також знаходиться резиденція нашого Первосвятителя Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України, який дуже часто звершує богослужіння в нашій Лаврі, і ми маємо можливість живого спілкування з людиною, якій Господь визначив нести Предстоятельський хрест нашої Української Православної Церкви!»

Розповів отець Гліб і про деяких насельників Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, що «…з перших днів після відкриття монастиря працювали во славу Пресвятої Богородиці і для того, щоб Лавра стала такою, якою ми бачимо її зараз!»

Далі кожен з учасників розповів про те, чим для нього є Києво-Печерська Лавра і яке місце вона займає в його житті, після чого всі учасники «молодіжки» пройшли в Успенський собор, де взяли участь у богослужінні з нагоди дня пам’яті преподобного Антонія Печерського, яке очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Нагадуємо, що наступна молодіжна зустріч відбудеться 29 липня в актовому залі Києво-Печерської Лаври. Початок молебню о 15:30.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: