Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

14.05.2018

На молодіжній зустрічі говорили про служіння апостолів

0012За традицією молодіжна зустріч почалася молебнем зі співом Акафіста Благовіщенню Пресвятої Богородиці. Молебень звершив куратор «молодіжки» архімандрит Гліб.

Далі слово було надано постійному доповідачу ієродиякону Анатолію Він розповів про життя святого апостола Якова Зеведеєвого, який входить до числа дванадцяти апостолів і був старшим братом апостола Іоанна Богослова. «Він був одним з найбільш наближених до Господа учнів, — сказав отець Анатолій, — святий апостол Яків разом зі своїм братом Іоаном і апостолом Петром були свідками того, як Господь звершив воскресіння дочки Іаіра, він разом зі згаданими апостолами був присутній під час Преображення Господнього і був свідком Гефсиманського боріння Іісуса Христа перед Його стражданнями і хресною смертю. Після Вознесіння Господнього Він був присутній з іншими апостолами в Сіонській світлиці, коли на них зійшов Святий Дух, він проповідував, про нього йшлося в книзі Діянь святих апостолів, а також в тій же книзі згадується про смерть святого апостола Якова, яка настала в 44 році в граді Єрусалимі через усічення його глави. Мощі святого зараз знаходяться в Італії».

Після цього ієродиякон Анатолій сказав, що справу святих апостолів продовжили їх послідовники — єпископи, багато з яких також досягли святості. Одним з них є святитель Ігнатій (Брянчанінов), якого вшановують в ці дні. Він жив в XIX столітті і залишив після себе багатющу писемну спадщину, а також є прикладом доброчесного життя.

Продовжив тему апостольського служіння протоієрей В’ячеслав, який зупинився на житті святого апостола Марка. Отець В’ячеслав розповів не тільки про житіє святого, а й про ті чудеса, які він сотворив і які були записані на сторінках Священного Писання, зокрема, про чудесне зцілення пораненої руки шкіряника.

Отець В’ячеслав виділив головне: «Не знаючи Писання, наше серце стає як камінь, який може розтопити тільки Слово Боже. Дивлячись на подвиг апостолів, ми повинні наслідувати їх віру і бути впевненими в тому, що Господь і нас не залишить і буде укріпляти так само, як укріпляв і їх. Потрібно читати частіше Писання, сподіватися на Промисл Божий і молитися, бо молитва пов’язує з Богом».

На завершення молодіжної зустрічі молоді люди задавали питання, на які відповідали виступаючі, після чого архімандрит Гліб подякував доповідачам і всім присутнім за докладну бесіду і нагадав, що наступна зустріч відбудеться 3 червня в актовому залі Києво-Печерської Лаври. Початок молебню о 15:30.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: