Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

25.11.2020

На «молодіжці» говорили про праведного Іоанна Кронштадтського

004

На черговій молодіжній зустрічі постійний гість Печерської обителі протоієрей В’ячеслав розповів про великого подвижника благочестя початку ХХ століття, який є одним з найбільш шанованих святих у всьому Православному світі.

Народився майбутній подвижник 19 жовтня 1829 року у селі Сура Архангельської губернії. У 1855 році зі ступенем кандидата богослов’я закінчив Санкт-Петербурзьку духовну академію. У тому ж році був рукопокладений в сан диякона і пресвітера. І на якому би послусі йому не довелося нести своє пастирське служіння, всюди він звершував його з самовідданою жертовною любов’ю до пастви і з вірністю Православній Церкві. Спочатку був рядовим священиком в Андріївському соборі міста Кронштадта, а потім його багаторічним настоятелем. Помер в Кронштадті 20 грудня 1908 року на 80-му році життя. У 1990 році Іоанн Кронштадтський був прилічений до лику святих.

За молитвою праведного Іоанна відбувалися численні чудеса. Отець Іоанн роздавав все, що мав, нерідко повертаючись додому без верхнього одягу і босим. У Кронштадті його зусиллями був влаштований «Будинок працелюбства» зі школою, церквою і майстернею.

Розповівши про житіє, а також про жертовне служіння святого, отець В’ячеслав підкреслив: «Він намагався звершувати богослужіння кожного дня, а свою платню віддавав бідним, тому що сам був з бідної сім’ї. Але перш за все він робив все, щоб люди спасли свою душу. Побудував кілька храмів і монастирів».

Також прот. В’ячеслав на прикладі святого життя подвижника закликав молитися частіше і не забувати творити добрі справи, а якщо стикаємося з труднощами, то шукати причину проблем перш за все в собі. «Будемо пам’ятати, що в своєму заповіті говорив святий Іоанн всім православним: “Нам необхідне загальне моральне очищення, всенародне глибоке покаяння, зміна звичаїв язичницьких на християнські: очистимося, омиємося сльозами покаяння, примиримося з Богом, і Він примириться з нами!”», – дав напуття на завершення ведучий молодіжної зустрічі.

Наступна молодіжна зустріч відбудеться 29 листопада поточного року. Початок молебню о 15:30 в актовому залі Києво-Печерської Лаври (корпус № 45). З доповіддю на тему «Ставлення Православної Церкви до інославних конфесій» виступить ієрей Віталій Герасименко.

Браття і сестри! Також нагадуємо, що дотримання карантинних заходів обов’язкове для всіх. Прохання тримати соціальну дистанцію, а також бути в масках. Якщо відчуваєте нездужання, будь ласка, залишайтеся вдома! Дякуємо за розуміння!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: