Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

26.08.2019

На «молодіжці» говорили про трискладову людську природу

005Почалася молодіжна зустріч традиційно з молебню, під час якого був прочитаний Акафіст Небесній «Афонській» Ігуменії. Богослужіння очолив куратор зустрічей архімандрит Гліб. Після закінчення молебню отець Гліб подякував усім за молитви і надав слово постійному учаснику «молодіжки» протоієрею Олександру Проченку.

Отець Олександр почав свою доповідь з такого поняття як «підсвідомість», і як це поняття узгоджується з церковною традицією. «У Церкві підсвідомість називають пам’яттю, — сказав батюшка, — і поняття це набагато ширше, ніж те, яке вміщує в термін «підсвідомість» сучасна наука. Вона вміщує в себе такі поняття, як генетична спадковість, чутливість, звички. Психологія як наука про душу вивчає переважно підсвідомість. Але моральне богослов’я і церковна антропологія вище цих вузьких і навіть схоластичних понять, тому що у людини є ще дух, і Церква розглядає людину не просто як істоту з набором психологічних особливостей, але як образ і подобу Божу, в яку Господь Сам вдихнув дихання життя. Саме це і є основним моментом відмінності світської і церковної науки. І саме це ставить людину вище інших створених і таких, що живуть на землі, істот!»

Далі отець Олександр докладно розповів про трискладову людську природу, яка складається з духу, душі і тіла, і рекомендував для прочитання фундаментальний в цій області одноіменний труд святителя Луки Кримського, де в подробицях розкриті всі аспекти даної тематики.

На завершення зустрічі протоієрей Олександр відповів на всі запитання присутніх, після чого отець Гліб подякував гостю за докладну і пізнавальну бесіду і нагадав, що наступна молодіжна зустріч відбудеться в неділю 1 вересня, в актовому залі Києво-Печерської Лаври. Початок молебню о 15:30. З доповіддю «Що потрібно знати, щоб не потрапити в секту» виступить Віктор Михайлович Чернишов.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: