Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

23.04.2018

У Неділю Жінок Мироносиць зі святом привітали учасниць «молодіжки»

00-7У третій недільний день після Пасхи Православна Церква звершує пам’ять найвідданіших учнів Господніх — святих Жінок Мироносиць, праведних Іосифа і Никодима. За давно заведеною традицією саме в цей день прийнято вітати православних жінок — послідовниць Жінок Мироносиць.

Після спільної молитви, яку очолив куратор зустрічей архімандрит Гліб, від кожного з запрошених священнослужителів на адресу жіночої половини просвітницьких курсів були виголошені теплі побажання.

Постійний учасник молодіжних зібрань протоієрей В’ячеслав нагадав, в чому полягав подвиг Жінок Мироносиць, а також побажав дівчатам безперестанного заступництва їх святих покровительок, щоб їх душі «розцвіли подібно весняним квітам, вбираючи благодать Божу, яка не вичерпується і подається в Православній Церкві».

Далі ієродиякон Анатолій продовжив тлумачення євангельського читання цього недільного дня про те, як найближчі учні Христові дбали про Свого Божественного Учителя навіть після Його смерті. Потім отець Анатолій запропонував згадати про святих отців Печерських, пам’ять яких звершувалася минулої седмиці. Батюшка зазначив, що більш докладна інформація є про житія Печерських святих, які почивають саме в Ближніх печерах. Отець Анатолій розповів детально про святительську діяльність преподобного Нифонта, єпископа Новгородського, який жив в XII столітті і нині почиває мощами в Ближніх печерах: «Особливо дбав він про вічне життя словесних овець своїх. І тому з усіх сил переконував він православних не віддалятися від виконання заповідей Господніх, Передань, і правил Його Церкви, щоб не відлучити себе від вічного життя, а до тих, які відлучають себе і переступають закон, ставився з обуренням, ясно проповідуючи їм, що вони загинуть через їхню провину, наполягав вчасно і невчасно, викривав, забороняв і благав з терпеливістю, як повелів апостол» (див. 2Тим. 4:2).

У проміжку між виступами священнослужителів найменша учасниця прочитала зворушливий вірш про важливість молитви за свою Батьківщину.

Заключне слово було надано отцю Піору, який підкреслив, що перші жінки-християнки були благовісницями, з яких треба завжди брати приклад. Батюшка побажав усім мати «таку ж безкорисливу любов, мати таке ж велелюбне серце, яке всупереч раціональному сумніву робить все можливе для виконання правди; так само, як святі учениці Христові, світити в гріховному світі, нести любов і добро. Бажаю, щоб хоч в малій мірі ваше служіння уподібнювалося першим послідовницям Христовим».

Привітавши дівчат, отець Піор провів історичний екскурс в першу епоху християнства. Всім було дуже цікаво слухати про дияконіс, які були прислужницями при богослужіннях, не маючи при цьому священного сану.

Далі прозвучали привітання від отця Гліба, після чого він вручив дівчатам за дорученням Намісника обителі лаврські сувеніри та молитовники. Після загального фото всі були запрошені до святкового столу.

Браття і сестри! Наступна зустріч відбудеться наступної неділі, 29 квітня, в актовому залі Києво-Печерської Лаври. Запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до духовно-моральних бесід.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: