Онлайн трансляція | 12 вересня
Назва трансляції
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
Заходи
Молодіжна зустріч була присвячена Різдвяному посту
При Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі пройшла традиційна недільна зустріч православної молоді з насельниками Лаври. За доброю традицією зустріч почалася молебнем зі співом Акафісту Пресвятій Богородиці, який очолив куратор православно-просвітницьких зустрічей ієромонах Гліб. На цей раз зустріч була присвячена Різдвяному посту, який розпочався 28 листопада і триватиме 40 днів — до 6 січня.
В Церковному Уставі цей пост називається Чотиридесятницею, а оскільки переддень поста припадає на день шанування святого апостола Филипа, його ще називають Филиповим. Що ж означає для православних християн «тримати піст»?
За словами отця Гліба, який виступив із повчальним словом перед присутніми, будь-який піст — це дотримання певних обмежень в їжі, але головне в ньому — це зосередженість на духовній складовій, що означає жити доброчесно, боротися з пристрастями, робити благі справи, не забувати проявляти любов до ближнього. Причому, не тільки до рідних, а до всіх людей, бо всі ми — брати і сестри, діти Божі.
Отець Гліб продовжив зустріч, розповівши присутнім дві притчі.
Перша притча про старця, до якого під час посту прийшли в гості студенти. Серед них був один студент, який вів себе як вискочка. Старець накрив на стіл. Там було все — навіть м’ясо. Студент-вискочка вигукнув:
— Але ж зараз піст!
Старець посміхнувся і сказав:
— Христос воскрес, діти мої!
— Воістину Воскрес! – відповіли гості і приступили до трапези.
Коли трапеза закінчилася, старець запросив гостей піти з ним. Вони йшли кілька кілометрів. Зрештою студент-вискочка заблагав:
— Я хочу пити!
— А ось тепер ми постимо, — відповів старець.
Чим сильніше діють на людину спокуси — тим сильніше духом вона повинна бути, щоб протистояти їм.
Друга притча — про маленького хлопчика і батька. Батько купив нову машину і не міг ні про що інше думати, як про свою покупку. Він полірував її і не звертав уваги на сина, який стояв поруч і звертався до нього. «Тато, я тебе так люблю!» — Говорив син, але батько відмахувався, не чув сина, продовжуючи полірувати свою нову машину. І тоді син узяв цвях і подряпав машину. Батько був у гніві. Він бив сина по руках до тих пір, поки той не перестав їх відчувати. Тільки тоді він схаменувся і відвіз дитину до лікарні. Але було вже пізно: лікарі сказали, що руки хлопчика ніколи не зможуть більше діяти. У розпачі батько прийшов у гараж і побачив, що син надряпав на машині: «Тато, я люблю тебе!» Батько бив машину, поки не перетворив її на купу металу, але це вже не могло допомогти одужати його синові. Потрібно вміти бачити і берегти справжні цінності в нашому житті.
За словами ієромонаха Кирила, кожен, хто постить, повинен пам’ятати, що будь-який піст — це наша жертва Богові, аскеза, якою ми доводимо свою любов і відданість Господу. Але потрібно пам’ятати, що піст — це не просто дієта. А піст без молитви — це дієта, що не наближає нас до Бога. Тому в ці дні так важливо старанно молитися, читати Євангеліє. І тоді ми зможемо сприйняти благодать Народження Христового.
Молодих прихожан хвилювало питання, як бути з новорічними святами, які припадають саме на Різдвяний піст. А також молоді люди зацікавилися, чи можна в дні посту ходити в кінотеатр і інші розважальні заклади.
За словами отця Кирила, в новорічних виставах для дітей немає нічого поганого. А ось дорослим православним краще утриматися від спокус святкового застілля, обмежившись фруктами, пісною їжею і вином в помірній кількості (за бажанням). Що стосується перегляду фільмів, то рекомендується зупиняти свій вибір на якісному кіно «спокійних» жанрів.
Присутній на зустрічі ієродиякон Анатолій детально зупинився на історії постодержання. За його словами, докладна інструкція щодо дотримання поста міститься в Типіконі (Церковному Уставі). Типікон зобов’язує строгий піст (без єлею і вина) по середах і п’ятницях (для ченців і в понеділок). В інші будні дні седмиці дозволяється їжа з єлеєм і вином (але це скоріше правило для афонських ченців, працюючих в важких умовах), а в суботу та неділю — риба. Також риба дозволяється в двунадесяте свято Введення в храм Пресвятої Богородиці та в день храмового свята, незалежно від дня тижня.
Молодь з великим ентузіазмом включилася в дискусію на тему: «Що для вас означає піст?» Усі присутні говорили про те, що смиренність, молитва, добрі справи — головна мета посту і подвиг в ім’я Господа.
Наступна молодіжна зустріч відбудеться 4 грудня 2016 року в актовій залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (корпус № 45).
Редакція сайту www.lavra.ua
Теми
молодіжкаСхожі матеріали
Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: