Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

26.09.2018

На «молодіжці» говорили про зовнішній вигляд християнки

004

Молодіжна зустріч минулого недільного дня почалася традиційно з молебню, під час якого був проспіваний Акафіст Пресвятій Богородиці «Цілителька». Молебень звершив куратор курсів архімандрит Гліб (Казьмирук).

Далі отець Гліб запропонував вибрати для обговорення актуальне питання: «Чи дозволено дівчатам користуватися косметикою, як одягатися в повсякденному житті, які вбрання вибирати для урочистих випадків і в якому одязі дозволено і правильно відвідувати храм». Було поставлене питання, чи припустимі відмінності в одязі, який дівчина повинна носити, йдучи до храму, від того, який вона носить у повсякденному житті? Чи може вона ходити з непокритою головою, надягати брюки? А також чи має право фарбувати нігті, користуватися косметикою для обличчя, і чи не є все це гріх?

Слово було надано дівчині-ведучій, яка спробувала пояснити свою позицію православної християнки, яка живе і працює в світському суспільстві, але регулярно відвідує храм і бере участь в богослужіннях. «В ідеалі, все повинно бути однаковим, — сказала вона, — і в звичайному житті, і коли ми збираємося в храм, то повинні бути одягнені однаково, але сучасне суспільство диктує свої умови. При цьому не варто втрачати страх перед Богом і на богослужіння бажано намагатися надіти тільки найкраще, адже нікому не прийде в голову йти в театр або музей в шортах. Зовнішній вигляд людини, який готується приступити до бесіди з Богом, повинен бути належним, відповідним».

 Така ж точка зору у дівчини щодо використання косметики: «Бог дарує нам ту красу, яку ми максимально повинні зберегти і якою повинні дорожити. Проте, якщо в сучасному суспільстві використання косметики стало нормою, то робити з цього трагедії теж не потрібно. Головне, знати у всьому міру і не перетворювати Богом створену красу в неподобство. Але, повертаючись до одягу, я на власному прикладі переконалася, що одяг впливає на поведінку, робить нас більш дисциплінованими, а особливо строгість в одязі дорослих і його скромність є хорошим прикладом для дітей».

На завершення зустрічі насельник Києво-Печерської Лаври ієродиякон Анатолій сказав, що «неприпустимо ходити до храму в зухвалому вигляді. Так, у кожної людини бувають різні обставини, і іноді люди приходять до храму в складних ситуаціях, не думаючи про зовнішній вигляд, але, як сказала наша вельмишановна учасниця, у всьому повинна бути міра».

Отець Гліб подякував усім за докладну бесіду і нагадав, що наступна молодіжна зустріч відбудеться 30 вересня в неділю, коли Святою Православною Церквою буде звершуватися пам’ять святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. Початок молебню о 15:30 в актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: