Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

27.09.2017

На молодіжній зустрічі говорили про проблеми поколінь в сім’ї

012 Після традиційного молебню з Акафістом Пресвятій Богородиці, який звершив ієромонах Гліб, була відслужена літія за спочилим новопреставленим митрополитом Іринеєм, архієреєм Ніжинської єпархії, який до управління єпархією був благочинним Києво-Печерської Лаври. Також усі присутні проспівали «вічну пам’ять».

У вступному слові куратор молодіжних просвітницьких курсів отець Гліб привітав всіх присутніх, а ієродиякон Анатолій приступив до тлумачення апостольського читання Неділі перед Воздвиженням (див. Гал. 6:11-18), а потім повідав про житіє святих праведних богоотців Іоакима і Анни.

Потім помічник куратора курсів ієродиякон Піор розповів про житіє і чудеса святителя Феодосія Чернігівського, пам’ять якого Свята Церква звершувала недавно — 22 вересня за новим стилем. Далі отець Піор представив присутнім гостей засідання. В цей день на «молодіжку» були запрошені Ігор Олександрович Москвітін — лікар-стоматолог, який приймає пацієнтів на території Звіринецького монастиря, і відомий український журналіст Валентин Цимох.

Основна частина молодіжки була присвячена обговоренню проблеми, заявленої в темі зборів: «Батьки і діти. Сучасне виховання».

В ході своїх міркувань ієродиякон Піор особливо підкреслив, що «складність сімейних відносин різних поколінь — тема не нова, вона не виникла останнім часом, але була актуальною завжди. Підтвердженням тому служать історичні описи і літературні твори. Існуючі проблеми сімейних відносин проектуються на життя суспільства. І якщо не запобігати і не загладжувати складності в родині, то вони знайдуть продовження у відносинах суспільства в цілому, так як сім’я — це «мала Церква».

У свою чергу гість — лікар Ігор Олександрович поділився своїм життєвим і викладацьким досвідом про деякі складнощі у вихованні молодшого покоління. Він підкреслив, що особливу роль в сім’ї відіграють відносини між чоловіком і дружиною, і дитина легко помічає різницю між словами і вчинками батьків. Тому в родині дуже важливо надавати увагу своїй дитині, ставитися з розумінням до духовного та фізичного розвитку, надавати необхідну допомогу і керівництво, бути прикладом для дітей, проводячи благочестиве життя.

Журналіст Валентин Цимох в своєму слові підкреслив, що «навіть правильне виховання дитини в ранньому дитинстві не є гарантом його майбутнього духовного зростання, а тому необхідно контролювати цей процес на всьому життєвому шляху людини».

Далі учасники зустрічі висловили свою думку про відносини в родині і в суспільстві в цілому, позитивні й негативні сторони цих відносин, про причини, наслідки та шляхи подолання різноманітних життєвих і сімейних негараздів. Лейтмотивом усіх міркувань була думка про те, що подружжю треба з увагою і обачно ставитися до поведінки і взаємин у сім’ї, так як діти вбирають все як губка, при цьому хлопчики копіюють модель поведінки батька, а дівчатка наслідують в своїх вчинках маму.

На закінчення куратор курсів ієромонах Гліб подякував усім учасникам молодіжки за ємну і змістовну бесіду.

Дорогі брати і сестри, запрошуємо відвідати наші зібрання, на яких ви станете учасниками обговорення різноманітних духовно-моральних питань. Нагадуємо про те, що дотримання вимог до форми одягу в монастирі відноситься до всіх без винятку відвідувачів Лаври.

Наступна молодіжна зустріч відбудеться 1 жовтня поточного року в актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: