Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

14.03.2020

Владика Павел очолив богослужіння першої заупокійної суботи Великого посту

001У другий суботній день Великого посту Святою Православною Церквою встановлено звершення заупокійних богослужінь. Божественну Літургію в цей день в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських очолив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Владиці Наміснику співслужили митрополит Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Петропавлівський Андрій, братія і гості Святої Печерської обителі в священному сані.

Напередодні ввечері митрополит Павел у співслужінні митрополита Ніжинського і Прилуцького Климента, митрополита Ровеньківського і Свердловського Пантелеімона, єпископа Петропавлівського Андрія очолив вечірнє богослужіння з парастасом в тому ж храмі. За богослужінням також молився архієпископ Бучанський Пантелеімон. Парастас являє собою читання 17 кафізми собором священиків, під час якого звершується поминання спочилих.

Після читання Євангелія на Літургії до всіх віруючих зі словом проповіді звернувся митрополит Павел. Владика розповів про значення молитви за спочилих, після чого продовжив: «Прийде час, коли всі ми почуємо голос Сина Божого і оживемо. Хто творив добро, хто творив справи милосердя – ті воскреснуть в життя вічне, а хто творив зло – той піде в погибель.

Сьогодні ми зібралися в цьому храмі, щоб помолитися за померлих, тому що нам невідома їх доля в загробному житті, але кожна наша молитва, за вченням святих отців, є допомогою для них. Але і нам потрібно задуматися про своє земне життя. Нам необхідно слухати ті слова, які Церква пропонує нам щодня через Святе Євангеліє. Церква сьогодні просить нас з вами, щоб ми прийшли до почуття покаяння, щоб ми не тільки в храмі, але і вдома кожну вільну хвилину займали бесідою з Богом. І тоді ми отримаємо відповіді на всі питання, які виникають в нашому житті. Людина проживає своє земне життя, і настає момент, коли ми повертаємося в землю. Але ми віримо і знаємо зі Священного Писання, що в останній день ми воскреснемо і станемо на Суд Божий, щоб отримати праведне віддання. Тому в ці святі дні, коли ми молимося за спочилих, повинні пам’ятати, що вони були такі як ми, і нас не мине їх доля.

Сьогодні Церква повчає нас бути разом з Богом, щоб ми ніколи не забували своїх спочилих рідних і близьких. Давайте, дорогі браття і сестри, не будемо забувати, що кожна наша молитва за померлих – це свого роду милостиня, яку по відношенню до нас невпинно творить Господь. Нехай Господь упокоїть душі всіх від віку спочилих православних християн і нас приведе до тихої пристані Царства Небесного».

За богослужінням були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії митрополит Павел у співслужінні преосвященних владик і братії Лаври очолив соборну панахиду за всіма спочилими від віку православними християнами. На завершення владика Намісник подякував братії і всім, хто зібрався сьогодні в храмі, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник панахида піст

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: