Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

12.03.2019

«Дні Великого посту повинні стати днями радості»

У вівторок першої седмиці Великого посту в храмі Всіх преподобних Печерських, який також називають «Теплим», було звершено уставне ранкове богослужіння, за яким молилися Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, а також братія монастиря.

Увечері того ж дня Намісник Святої Печерської обителі прочитав другу частину Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. За малим повечір’ям молилися архієпископ Бучанський Пантелеімон, братія і гості обителі.

Після закінчення канону владика Намісник звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому розповів про важливість посту і істинного покаяння, після чого продовжив: «Багато хто не знає, з чого потрібно починати своє покаяння. Одні кажуть, що вони без гріха, але в той же самий час не знають, що таке гріх. Інші кажуть, що вони великі грішники, але не усвідомлюють всю глибину цього гріха, залишаючись лукавими по відношенню до своєї совісті і до Бога. Потрібно обрати той шлях, який допомагає нам зрозуміти свою гріховність і без частки сумніву намагатися виправити цей гріх. І коли людина усвідомлює свою гріховність, вона починає бачити ту прірву свого життя, яка знаходиться між нею і Богом, вона починає плакати над своїми гріхами так, як плакав праотець Адам після вигнання з раю. Людина вже не хоче лукаво ховатися в кущах від лиця Божого, але, оголюючи свою совість перед Богом, намагається виправитися і змінити своє життя. Адам плакав не за їжею, не за райською красою, він плакав за Божественною любов’ю. Ось саме ця любов і робить нас здатними жити далі, вона дає нам сили протистояти злу, протистояти гріху, вона відроджує нас, а від нас вимагається лише трохи попрацювати на терені тільки молитвою та постом, щоб досягти вічних благ і вічного спасіння.

Ми повинні невпинно дякувати Богу за всі Його щедроти і милості, за Його безмежну любов до нас, за те, що ми є дітьми єдиної Святої, Соборної і Апостольської Церкви. Багато зараз створюється так званих «церков», але істина одна, і всі ми повинні в ній стояти. Церква утвердила для нас все, вона дала нам все, щоб людина не спіткнулася на життєвому шляху. І ніхто, дорогі брати і сестри, нам не допоможе, якщо ми не отримали прощення і не маємо покаяння в своєму серці. Тому дні Святого Великого посту повинні стати для нас днями радості, бо піст відкриває людині можливість мислити інакше, і ці помисли ведуть людину до Неба. Тільки в Церкві і тільки з Богом можна досягти Неба і, прославляючи Отця і Сина і Святого Духа, отримати вічну нагороду в Царстві Небесному!»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник піст

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: