Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

03.03.2023

Намісник Лаври звершив Літургію Передосвячених Дарів у Хрестовоздвиженському храмі

007У п’ятницю першої седмиці Святої Чотиридесятниці у Хрестовоздвиженському храмі Києво-Печерської Лаври Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел після уставного богослужіння у «Теплому» храмі Всіх преподобних Печерських очолив Літургію святителя Григорія Двоєслова, папи Римського.

Під час Божественної Літургії підносилися особливі прохання про дарування миру і тиші в землі нашій українській та визволення від всякого ворога і супостата, а також про благословення Боже для приймаючих у себе тих, хто був змушений залишити свої рідні домівки.

Традиційно після закінчення богослужіння був прочитаний молебний Канон святому великомученику Феодору Тирону та освячено коливо. Встановлюється це на згадку про те, як безбожний імператор Юліан Відступник, який правив у 361—363 pp. після Різдва Христового, наказав окроплювати всю їжу в місті ідоложертвенною кров’ю в перший тиждень Великого посту, щоб осоромити християн, які могли купити їжу, не знаючи, чим вона окроплена.

Тоді Константинопольському архієпископу Євдоксію з’явився уві сні святий Феодор Тирон і розповів, що задумав імператор. Також він наказав їсти в ці дні лише коливо. Звичай цей на згадку про чудо святого великомученика Феодора Тирона зберігається Православною Церквою і до цього дня.

Після богослужіння владика Павел подякував усім за молитви, побажав Божої допомоги в продовження посту і прикликав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник піст молебень

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: