Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

28.05.2020

Намісник Лаври очолив богослужіння свята Вознесіння Господнього

001У двонадесяте свято Вознесіння Господа і Бога і Спаса нашого Іісуса Христа богослужіння в Лаврі очолив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

У двонадесяте свято Вознесіння Господа і Бога і Спаса нашого Іісуса Христа богослужіння в Лаврі очолив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Напередодні ввечері всенічне бдіння з літією і в сам святковий день Божественну Літургію владика Намісник у співслужінні братії і гостей Святої Печерської обителі в священному сані звершив в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських.

Після читання Євангелія митрополит Павел виголосив проповідь, в якій розповів про подію Вознесіння Господнього, а також про його значення в справі нашого спасіння, після чого продовжив: «Христос Спаситель світу сорок днів, а до того три з половиною роки навчав Своїх учнів і передрік, що від сходу до заходу, від півночі й півдня будуть проповідувати ті слова, які Він говорив. І ці глаголи вічного життя поширилися по всьому світу через проповідь дванадцяти учнів Христових. Господь пішов від учнів на Небо для того, щоб уготовати обителі для кожного з нас.

Іісус Христос дарував світу пізнання Бога, Він відкрив для нас цю велику таємницю і вказав призначення людини на землі. Під час Вознесіння Господь говорить, що прийде вдруге, і тоді Він відплате кожному за ділами його. Якщо ми були вірні, якщо ми ходили в заповідях Господніх, якщо ми дійсно Його діти, Його Божественний полк, Він поставить нас праворуч Отця і дасть ту обитель, яка обіцяна кожному з нас.

У Бога більше милості, ніж наших гріхів, Господь забуває про все те, що ми згрішили, якщо ми тільки приносимо гідний плід покаяння! Але якщо людина йшла проти Бога, стала лихословити Його й Його Церкву, якщо вона не виконувала Його заповідей, то такі люди не зможуть увійти в Царство Небесне. Господь у Своєму Вознесінні повелів не відлучатися із храму, тепер і ми в храмі отримуємо все, що необхідно для нас і для нашого спасіння. Давайте ж будемо неодмінно перебувати в молитві, дорогі браття і сестри, будемо намагатися наслідувати апостолів, і тоді наша молитва обов’язково дійде до Господа. Поспішаймо і ми з вами на Елеонськую гору поклонитися Богу і подякувати Йому за те, що Він привів нас з небуття до буття. Попросимо Його, щоб Він простив наші гріхи і прогрішення, будемо молити Господа дати нам можливість і далі завжди перебувати в храмі, жити благочестивим життям, щоб у встановлений для кожного з нас час Він дарував радість бути спадкоємцями Його вічного Царства!»

Після закінчення Літургії владика Павел подякував братії, що співслужили, за молитви і призвав на всіх Боже благословення.

Також на свято Вознесіння Господнього митрополит Павел у співслужінні братії Святої Печерської обителі звершив подячний молебень у Аннозачатіївському храмі Лаври, під час якого були піднесені сугубі подячні молитви Богу за позбавлення від коронавирусной інфекції і зняття півторамісячного карантину з монастиря.

Після завершення молебню також була відслужена панахида по новопреставленим ченцям Святої Печерської обителі і всім спочилим «під час згубної пошесті».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братія великі свята панахида молебень

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: