Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

14.01.2020

Митрополит Павел очолив богослужіння в день пам’яті свт. Василія Великого

002

У свято Обрізання по плоті Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа і в день пам’яті святителя Василія Великого, архієпископа Кесарії Каппадокійської богослужіння у Святій Печерській обителі очолив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Напередодні ввечері в Успенському соборі митрополит Павел у співслужінні архієпископа Бучанського Пантелеімона, а також братії Святої Печерської обителі звершив всенічне бдіння. Літію звершив владика Пантелеімон.

У сам святковий день владика Павел очолив Божественну Літургію святителя Василія Великого в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому розповів про події перших днів земного життя Христа Спасителя, а також про життя і праці шанованого в цей день вселенського учителя.

«Святитель Василій Великий найбільше в житті любив Христа Спасителя, – продовжив владика Павел, – він жив Христом і для Христа, він був великим богословом, проповідником, він був справжнім подвижником і служителем Церкви Христової, він є автором Літургії, яка звершується в певні дні року в Святій Православній Церкві. І саме в день Обрізання Господа по плоті настала блаженна смерть святителя Василія. Він вчив про Христа, про пришестя у світ Спасителя, і Господь узяв його в ті дні, коли ми всі згадуємо пришестя Спасителя в цей світ.

Будемо ж, дорогі брати і сестри, просити і благати Бога про Його милості, особливо в цей день, коли ми святкуємо новоліття. Подякуємо Богу за всі Його милості і попросимо, щоб Його благодать не відступала від нас і в наступному році. Прославляючи Триєдиного Бога Отця і Сина і Святого Духа і Його великих угодників, будемо просити, щоб Він ніколи не залишав Своїх милостей до нас, щоб Він дарував нам можливість залишатися Його вірними чадами, щоб ми могли славити Його тут, на землі, і в майбутньому столітті спромоглися бачити Його славу у Царстві, якому немає кінця!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії митрополит Павел очолив молебний спів на новоліття, під час якого всі віруючі дякували Господу за ті благодіяння, якими Він обдаровує Своїх чад, і попросили благості на прийдешній рік.

Після молебню владика Павел подякував братії, що співслужили, і всім, хто зібрався сьогодні в храмі, за молитви, привітав владику Пантелеімона з днем народження, іменинників – з днем небесного покровителя, причасників – з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник молебень

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: