Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

24.12.2019

Намісник Лаври молився біля мощей блаженної Матрони

001З благословення Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив молебень біля мощей святої блаженної Матрони, які знаходяться в Покровському монастирі міста Москви. За богослужінням співали сестри святої обителі.

Під час молебню були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви. Після закінчення богослужіння владика Павел подякував усім за молитви, помазав святим єлеєм і преподав архіпастирське благословення.


Блаженна Матрона народилася в 1881 році в селі Себіно Тульської губернії. Її батьки були простими селянами. Матрона була не просто сліпа – у неї зовсім не було очей. З ранніх років блаженна стала долучатися до віри в Бога. Спочатку дівчинка ходила на служби з матір’ю, а подорослішавши, стала добиратися туди одна. Близько семи років у дівчинки відкрився дар передбачення і зцілення хворих, приблизно тоді ж вона здобула дар безперервної молитви. За молитвами блаженної Матрони люди отримували зцілення від хвороб плоті і розраду в духовних скорботах. До блаженної стали приходити і приїжджати численні відвідувачі. Коли Матрона подорослішала, Господь надав їй можливість відвідати ряд святих місць. Матроні вдалося побувати навіть в Києво-Печерській Лаврі.

Близько 1925 року блаженна Матрона переїхала до Москви, де всі наступні роки жила у друзів і знайомих. Такий спосіб життя став новим етапом подвижництва святої, так як іноді їй доводилося жити навіть у людей, які ставилися до неї недружелюбно і вороже. Блаженна стариця приймала людей аж до своєї кончини. Відомо, що дату свого відходу з життя Матрона передбачила заздалегідь, за три дні. Блаженна Матрона відійшла до Господа 2 травня 1952 року. Спочатку вона була похована на Даниловському кладовищі, яке стало місцем паломництва тисяч віруючих. 8 березня 1998 року її мощі були перенесені до Московського Данилового монастиря, а потім – до Покровського монастиря міста Москви, де почивають і нині.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник молебень

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: