Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

14.01.2018

Неділя 32-га після П’ятидесятниці, пам’ять свт. Василія Великого

000

У недільний день, коли всією повнотою Православної Церкви звершується пам’ять святителя Василія Великого, богослужіння в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі очолив Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Напередодні ввечері митрополит Павел очолив недільне всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських у співслужінні архієпископа Бучанського Пантелеімона і братії монастиря в священному сані. Літію звершив владика Пантелеімон. У сам недільний день владика Намісник звершив Божественну Літургію в тому ж храмі. За Літургією митрополиту Павлу співслужили архієпископи Гурій (Кузьменко), Бучанський Пантелеімон, єпископ Баришівський Віктор, а також братія обителі в священному сані.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до пастви. У своїй проповіді він розповів про те, що в цей день звершується спогад події Обрізання по плоті Господа нашого Іісуса Христа. Владика розповів про дитячі роки Іісуса Христа, про ті події, які відкриває нам Євангеліє про період дитинства і отроцтва Спасителя: про те, як народився Христос, як Він був обрізаний за законом в восьмий день, як праведний Іосиф з Пречистою Дівою Марією і Немовлям Іісусом відправилися в Єгипет, уникаючи розправи царя Ірода, і про те, як в дванадцятирічному віці Іісуса Христа привели до Єрусалимського храму і там Він проповідував, і вразив всіх Своєю мудрістю.

«Ми повинні бути вдячні Богові, вдячні Христу за Його життя, — продолжив митрополит Павел. — Ми повинні дякувати Йому за той жертовний подвиг, який Він заради нас сотворив. Ми повинні частіше молитися, намагатися виправитися і зробити все можливе, щоб своїми вчинками не засмучувати Його. Сьогодні також звершується свято новоліття Божественної благості. У Бога немає ні сьогодення, ні минулого, ні майбутнього. Час визначено для нас з вами, дорогі браття і сестри, щоб ми цінували його і марно не витрачали. Сьогодні ми повинні попросити у Господа ті блага, які дійсно потрібні нам в нашому житті, подякувати Йому за всі ті благодіяння, які Він проливає на нас, віддатися Його святій волі, помолитися разом з усією Церквою за своїх рідних і близьких, за самих себе. Нам потрібно постаратися даремно не розтратити даний нам на землі час, адже наше земне життя дане нам для вдосконалення і для того, щоб в житті майбутнього віку з гідністю дати відповідь Господу за прожитий земний шлях і увійти в чертог Отця Небесного, досягнувши вічних Його благ!»

Також владика нагадав про те, що в цей день звершується пам’ять святителя Василія Великого, архієпископа Кесарії Каппадокійської. Повідав митрополит Павел про життєвий шлях і праці великого святителя, зазначивши особливо, що він є автором Літургії, яка сьогодні звершується в усіх православних храмах. Також владика Павел нагадав усім присутнім, що чудеса відбувалися за його молитвами під час земного життя святителя Василя і його заступництвом відбуваються і по сей день.

За богослужінням була вознесена сугуба молитва за мир в Україні.

Після закінчення Літургії було звершено новорічний молебень, під час якого підносилися молитви подяки за всі ті блага, які Господь проливав на нас в минулому році, і просили Його милості в році прийдешньому.

На завершення богослужіння митрополит Павел подякував архієреям Гурію, Пантелеімону і Віктору, священикам, які співслужили, і всім присутнім сьогодні в храмі за молитви, причасників привітав з прийняттям Животворящих Христових Таїн, іменинників — з днем небесного покровителя і закликав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник молебень

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: