Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

04.02.2018

Неділя про блудного сина: «Покаяння є рух до Бога»

003

У другу підготовчу Неділю Великого посту, яка називається Неділею про блудного сина, Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських звершив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Його Блаженству співслужили: Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон, братія і гості Лаври у священному сані.

Напередодні ввечері Блаженніший Митрополит Онуфрій у співслужінні Намісника обителі митрополита Павла, архієпископа Пантелеімона, братії монастиря очолив недільне всенічне бдіння. Особливістю підготовчої Неділі про блудного сина є те, що під час полієлея починає співатися особливий піснеспів «На ріках Вавилонських» і «Покаяння відкрий мені двері, Життєдавче».

Після читання Євангелія на Літургії Блаженніший Владика звернувся до пастви зі словом проповіді, пояснивши зміст запропонованої Церквою сьогодні притчі про блудного сина, після чого продовжив: «Коли людина починає жити тільки для себе, забуваючи про Бога, забуваючи про те, що все, що є у людини, Бог дав їй не для свого задоволення, але щоб усім допомагала і з усіма ділилася добром. Коли ми деякий час живемо в гріховному стані, то гріх з’їдає радість нашого життя. Коли благодать віднімається від людини, гріх її з’їдає, їй стає все недобре. Вона весь світ сприймає поганим, але не світ поганий, а вона сама стала такою, тому що втратила радість життя. Людина починає сильно мучитися і не знає, що робити. Зазвичай людина ще більше посилюється в такому негативному стані, ще більше вкорінюється в гріху, ще більше віддаляється від Отчого дому. Таким чином ще більше погіршується наш внутрішній духовний стан. Рано чи пізно кожна людина приходить до тями і згадує, що це не той шлях, по якому слід йти.

Потрібно повернутися до Бога, потрібно покаятися. І коли людина починає молитися, постити, це приводить людину в себе саму, в усвідомлення того реального стану, в якому вона повинна знаходитися. А далі потрібно встати і йти до Отця, не залишатись на тому ж місці, а за допомогою доброчесностей проводити дні свого життя. І тоді піст і молитва викликають в людині те почуття, яке називається покаянням.

Покаяння є рух до Бога, людина не зупиняється, і це приводить людину до скорботи душі, і вона вже починає відвертатися від гріха і йде до Бога!»

За богослужінням Предстоятель звершив дияконську хіротонію.

Після закінчення Літургії було звершено заупокійну літію, і потім Предстоятель Української Православної Церкви подякував архіпастирям і духовенству, які співслужили, за молитви, привітав усіх зі святом Собору новомучеників і сповідників Церкви Руської та закликав на всіх Боже благословення.

Божественну Літургію в храмі на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість» у співслужінні братії монастиря очолив найстарший за хіротонією насельник нашої святої обителі архімандрит Феофан. На запричасному стиху до парафіян і паломників з проповіддю звернувся ієромонах Інокентій, розповівши про ті смисли, які вбачали в притчі про блудного сина святі отці. Він акцентував на тому, що «…в цій притчі є для нашого повчання ще один таємний смисл: старший брат повинен був не тільки знаходитися поруч з батьком, з його благістю, не тільки радіти тому, що він допомагає батькові, а й невпинно любити молодшого заблукалого брата. Так і ми повинні проявити любов до кожного, кого бачимо, якщо він грішить. А тим більше так ми повинні ставитися до тих блудних братів, які заблукали, які зараз перебувають в розколі, і радіти кожен раз, коли хтось із них приходить, повертається до Церкви, жодним чином не засуджуючи таку людину. Навпаки, таку людину треба обігріти любов’ю і показати їй, яка це благість перебувати в Отчому домі — в Святій Православній Церкві».

За Літургією, яка звершувалася сьогодні в храмах Києво-Печерської Лаври, були піднесені сугубі заупокійні молитви за всіх, хто постраждав від гонінь на Православну Церкву від безбожної влади після державного перевороту 1917 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя панахида піст

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: