Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

17.03.2019

Богослужіння Неділі Торжества Православ’я очолив Першосвятитель

002

У першу неділю Великого посту богослужіння в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі очолив Священноархімандрит монастиря Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Напередодні ввечері Предстоятель Української Православної Церкви звершив всенічне бдіння в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських.

А в сам недільний день Блаженніший Митрополит Онуфрій у співслужінні Намісника Успенської Києво-Печерської Лаври митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла, митрополита Бориспільського і Броварського Антонія (керуючого справами Української Православної Церкви), архієпископів Гурія (Кузьменка), Бучанського Пантелеімона, Вінницького і Барського Варсонофія; єпископів Васильківського Миколая, Баришівського Віктора, Білогородського Сильвестра (ректора КДАіС), а також братії і гостей монастиря в священному сані очолив Божественну Літургію святителя Василія Великого в тому ж храмі. Перед початком Літургії був звершений Чин Торжества Православ’я. Під час богослужіння в Трапезному храмі також молилися посли і представники посольств держав, де православна віра є домінуючою.

Після читання Євангелія Блаженніший Владика звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому розповів про історію свята Торжества Православ’я, після чого продовжив: «У цю Неділю Торжества Православ’я ми дякуємо Богу за те, що Він допомагав нашим предкам, які протягом всієї історії існування земної Церкви багато зазнали, багато постраждали, але зберегли правильну віру в Бога. Віра для людини є фундаментом не тільки для майбутнього вічного життя, а й для життя земного. Кожна справа людини, кожен її вчинок починається з віри, але для того, щоб досягти вічності, вічного спасіння, життя на небі, заради якого Господь створив людину, потрібно цей шлях так само почати з віри. Людина повинна повірити в Бога, але цього недостатньо. Далі потрібно навчитися жити за законами віри. І коли людина так живе, вона пізнає свого Творця, а це є вище блаженство, яке тільки може бути у людини!

Просимо, щоб Бог допоміг нам зберегти віру, яка є правильна дорога до Бога, правильне прославлення імені Божого.

Якщо ми будемо жити за законами віри, то ми будемо спадкоємцями вічного життя у Христі Іісусі Господі нашому!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви, за Предстоятелів Помісних Церков, представники яких молилися за богослужінням. Також Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив дияконську хіротонію.

https://youtu.be/BQscBYUV4nw?t=9985

За Літургією Святих Христових Таїн причащалися майже всі присутні в цей день в храмі парафіяни Лаври і численні паломники.

Після закінчення богослужіння всі, хто молився, духовенство і архіпастирі на чолі зі своїм Предстоятелем Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм пройшли хресним ходом навколо Успенського собору до Дальніх печер, де було звершено молебень, після якого Блаженніший Владика окропив усіх святою водою, ще раз привітав з Неділею Торжества Православ’я і призвав на паству Боже благословення.

Ввечері недільного дня Неділі Торжества Православ’я Намісник Лаври митрополит Павел молився за Пасією з читанням Акафісту Страстям Христовим, яку у співслужінні братії Святої Печерської обителі очолив Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя піст

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: