Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

13.03.2022

Богослужіння Неділі Торжества Православ’я очолив Священноархімандрит Лаври

004

В перший недільний день Великого посту, що називається Неділею Торжества Православ’я, богослужіння у Києво-Печерській Лаврі очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. У храмі в ім’я прп. Агапіта Печерського Блаженнішому Владиці співслужили: митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Ірпінський Лавр, братія та гості монастиря у священному сані.

Напередодні увечері у цьому ж храмі всенічне бдіння звершив митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Перед початком Літургії святителя Василія Великого було звершено особливе чинопослідування Неділі Торжества Православ’я перед іконами Спасителя та Божої Матері, що возлежали на аналоі посередині храму.

Після читання Євангелія Блаженніший Владика звернувся до пастви з проповіддю, розповівши про історію християнської Церкви до прийняття Міланського едикту 313 року, після якого Церква перестала бути гнаною, і про період, який слідував потім. У цей час почали виникати єресі, які Церква засуджувала на Вселенських Соборах.

«Церква є суспільством людей, які готують себе для вічного життя на Небі, – сказав Митрополит Онуфрій. – Яким би красивим чи скорботним не було земне життя, воно має кінець. А загробне життя не має межі, воно вічне. У Церкві є свої закони та правила. Протягом усієї її історії диявол завжди воює з нею різними способами.

Православна Церква вчить людину правильно жити на землі. Бог випробовує нашу віру, щоб ми в цьому тяжкому випробуванні виявили свою любов до Бога та ближнього. Це найголовніші плоди, які виховує у людині Православна віра.

У цей тяжкий час ми повинні підтримати одне одного – дати дах, нагодувати чи просто зігріти добрим словом. Усі проблеми, які виникають між людьми, мають вирішуватись не за допомогою зброї чи сили. Бог не створив нас, щоб ми нападали один на одного і вбивали, але щоб жили у любові.

Тому знову закликаємо тих, від кого це залежить, щоб усі існуючі проблеми вирішувалися за допомогою розумного слова. Нехай береже нас Господь і покриває Своєю Божественною благодаттю, силу якої ніхто не може перемогти, і сподобить стати спадкоємцями вічного блаженного життя в Христі Іісусі Господі нашому!»

Під час богослужіння була звершена священицька хіротонія.

За Літургією Святих Христових Таїн причащалися майже всі присутні в храмі парафіяни Лаври та численні паломники.

Після закінчення богослужіння Предстоятель подякував владикам і братїї, що співслужили за молитви, численних причасників привітав з прийняттям Животворящих Таїн Христових і прикликав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя піст

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: